Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom kezelni a vágólapot?

Hogyan tudom kezelni a vágólapot?

Figyelt kérdés

Mailokat kell küldjek. Egy megírt üzenetet egy doksiból, de nem küldhetem el egyben az összes címzettnek, hanem egyesével kell. Külön helyről ctrl+c, ctrl+v a levélnek, aztán ctrl+c, ctrl+v az email címnek, és ezek külön ablakokban vannak.

Sokkal gyorsabb lenne talán, ha levél amit küldök, egy billentyűkombináción lenne. pl, minden ctrl+n parancsra csak a levél illesztődne be. Így elég lenne csak a címlistából egyesével a kimásolgatni az email címeket.

Létezik erre megoldás?



2017. febr. 16. 12:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyire kötöttek a szabályok? Szerintem (tehát ellenőrizd) ha minden címzettet BCC-ként adsz meg (titkos másolat), akkor nem látják egymást címzettként, csak saját magukat. Így 1 darab e-mailről van szó, és csak a címzettek kell beilleszteni. Ha az is egy tömbben van mondjuk vesszővel elválasztva, akkor egymás mellé beilleszthető. Egyedül a levélküldő szolgáltatásnak lehetnek korlátai abban hogy hány címzetted lehet (spamvédelem).
2017. febr. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
igen, de kérdés, bár titkosak egymás előtt, de a levelező rendszerük látja-e, hogy egyszerre 70 embernek küldtem mailt, így egyből spamba teszi-e?
2017. febr. 16. 12:42
 3/14 anonim ***** válasza:
Miért nem írsz rá egy scriptet. PHP-ben pl. 5 perc írni egy ilyet.
2017. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
mert nem tudom, hogy kell :D
2017. febr. 16. 12:50
 5/14 anonim ***** válasza:

SwithMail


[link]


cmd-ből küldöd a maileket:

SwithMail.exe /s /from sender@gmail.com /pass YourGmailPassword /server smtp.gmail.com /p 587 /SSL /to recipient@email.com /sub subject /b message


A legegyszerűbb megoldás:

Excelbe egy oszlopba (A) berakod a címzetteket.

B1 oszlopba beírod ezt:


="SwithMail.exe /s /from sender@gmail.com /pass YourGmailPassword /server smtp.gmail.com /p 587 /SSL /to " & A1 & " /sub subject /b message"


Majd lehúzod a jobb alsó szélén lévő kis kockát, amíg a címzettek tartanak, így kitölti neked automatikusan a címzetteket.

Utána ezt berakod egy .bat fájlba, és mehet a küldés.


Még egy dolog. Minden SwithMail.exe.... sor elé írd be ezt: "timeout /t 30". Ez várakoztatni fogja a küldést 30 másodpercig. A mailszolgáltatók nem szeretik, ha egymás után, tömegesen sok email megy ki. Még így is szerencse kell hozzá, hogy ne kerülj spam listára.


Egy másik, talán egyszerűbb megoldás: [link]

2017. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Huh, de jó ötletek. köszönöm.

Ami viszont nehezíti, hogy nem spamokat küldök, tehát a megnevezés mindenkinek névre szól. Mindegyik levél egy Kedves... és név.


Tehát, így a tömeges mail küldését elvetném. Jó lenne, ha valahogy lehetne egyszerre több dolog vágólapon és onnan billkombinációkkal előhozni amit szeretnék. üzenet, címzet stb..

2017. febr. 16. 13:47
 7/14 anonim ***** válasza:
Soha nem próbáltam, de az MS Wordben nem csak körlevélkészítő hanem, hanem e-mail küldés funkció is. Logikus lenne ha a körlevél amit megcsinál azt ki is tudja küldeni az adatbázisban lévő címzetteknek (ami ugyanúgy névhez van társítva).
2017. febr. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
igen. viszont wordben lehet-e csatolni pdf-t a körlevélhez, illetve külső email szervert nem -outlookot- tudok-e használni?
2017. febr. 16. 14:07
 9/14 anonim ***** válasza:
Milyen formában vannak az email címek és a nevek, akiknek küldeni kellene? Írok neked egy PHP-t rá ha kell.
2017. febr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
excel táblában vannak, mindegyikhez menne egy csatolmány, az ugyanaz.
2017. febr. 16. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!