Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adatbátis, Access. Ezt hogyan...

Adatbátis, Access. Ezt hogyan kell csinálni? Mit jelent?

Figyelt kérdés

Feladatként ezt kaptam:

"Devise and test 2 queries using multiple tables and multiple criteria i.e. and/not/nor. Export the results of your queries to Excel."


Valaki eltudná ezt magyarázni nekem, hogy hogyan kell ezt csinálni?


Előzmény:

Egy üzlethez kellett készíteni egy adatbázist access-el ahol számon vannak tartva a vásárlók és adatai, termék adatai, meg hogy milyen panasz jött rá stb.


Viszont ezt nem értettem.

A feladatot nem tudom lefordítani magyarra mert nem tudom magyar megfelelőjét, bocsi.


Leginkább ezen akadtam meg: "multiple tables and multiple criteria i.e. and/not/nor"


A tanárom nem segít, sőt az órára se jár be. Mindig helyettesítőt kapunk (vagy még azt se), de amikor meg is jelenik a tanár (2 hetente) akkor is lekoccol és hazaküld minket.

Holnap este a határidő, de az egész osztály meg van lőve mert nem működik a database-ük, meg a kapcsolódások.


(Igen, ezt a kérdést másodjára írtam ki csak kicsit átfogalmazva, mert nem kaptam segítséget, viszont az idő szorít.)



2017. febr. 17. 14:15
 1/7 anonim ***** válasza:
azt jelenti, hogy váltsál szakirányt.
2017. febr. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jézusom. Ugye ti sem gondoltátok, hogy az angolt nem értem?

ÉRTEM. Jobban értem mintha magyarul lenne.

Csak nem tudom milyen féle query kéne, mert a multiple szó megzavart meg a tanárom sose beszélt erről a and/not/nor-ról.


#1 Te is jobban mutatnál közmunkásnak.

2017. febr. 17. 15:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha a multiple, and, or, nor szavakat kivesszük, oda van a szöveg fele: nem, nem érted. Mostmár ott van magyarul, tudod mi feladat, hajrá.
2017. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ha ilyen okosak vagytok akkor bővebben is kifejthetnétek.

Nem tehetek róla, hogy ezt nem tanultam mert a tanárom ellógta az órákat..

Ha meg nem tudsz segíteni, ne is válaszolj.

El tudom képzelni hogy azt sem tudod mi az a database, csak menőnek akarsz tűnni mint egy nagy "szakmabeli". Ha így van akkor részletesebb magyarázást is elvárnák a feladatról, nem csak annyit, hogy "álljá' neki oszt csá"

Rosszabb vagy mint a tanárom, pedig az se piskóta..

2017. febr. 17. 15:22
 6/7 anonim ***** válasza:
De mit kell ezen magyarázni? Írni kell 2 lekérdezést, ami több táblát és több feltételt használ. nem csodálom, ha a tanár inkább ráhagyja, ha ennyire életképtelenek a diákok... A net tele van tutorialokkal, csak olvasni kéne.
2017. febr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Őh.. perszee a tanár a jó, a diákok a hibasak.

A másik tanárunk is megmondta hogy az ő hobája, de még a főnöke is.

Egy órát nem tartott meg teljesen, mindig kiugrott kávéért fél órára, vagy éppen a kocsikulcsért, mire visszaért meg "Na jó, elmehettek, dolgom van."


Tehát ebbe a lekérdezésbe nincsen semmi bonyolultság? Csak kijelölöm például a complaint ID-t, serial numbert, product name, customer name, staff name, location és ennyi? Run és kész? Ebből 2 táblázat kell akkor. De annak mi értelme, hogy 2 ugyanolyat csinálok? Vagy cseréljem át őket, hogy például a complaint fajtája is legyen benne, a staff nevét meg kihagyom?

2017. febr. 17. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!