Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux telepítése Windows...

Linux telepítése Windows mellé hiba?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Laptopomra telepítettem linux mint 18.1-et ubuntu alaput es Windows 7 home premium mellé ment volna de linux telepitojeben nem volt olyan lehetőség nem tudom miért hogy telepítés a win het meghagyásával ezért kileptem a linuxbol de nem tudtam elindítani a windowst es aztán windowsos particionaloban megnéztem es eltűntek a partícióim de a win7 rendszer partíció megmaradt es a maradék hely egy logikai neven futo partíción fut. A partíciók ugye nem lettek formazva most akkor az adataimnak meg kéne lennie elméletileg valami ötletetek van hogy ezeket hogyan tudnam elérni? Elnézést kerek a formázásért csak meg kéne holnapra tanulnom es sietek gépen meg nem tudtam megirni mert nem tudom elindítani a windowst

2017. febr. 20. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt mindenképp a billentyűzet és a szék közt van a hiba.

Pontosan akkor most milyen partíció van meg? Mit látsz mondjuk egy Gparted-ben?


Amúgy

1. A Linux mint telepítője megkérdezi, hogy szeretnéd telepíteni, sőt, ha talál egy Windowst, az az alapértelmezés, hogy nem felülírja, hanem mellé telepíti magát.

2. Ha kiléptél a telepítőből még a futtatás előtt, akkor NEM módosított semmit a partíciókon, ugyanis azt konkrétan csak akkor teszi meg, mikor mindent beállítottál és a továbbra kattintasz, addig csak logikailag gyűjti a műveleteket, nem lövi le a partíciót, mint a Windows telepítő.


Tehát... vagy nem mondasz igazat és a particionálás elindítása UTÁN léptél ki, még mielőtt a Linux telepítés befejeződött volna (ez esetben ne csodálkozz, hogy nem működik, hiszen a Grub csak a telepítés végén kerül fel) vagy a Windowsod makkant meg valami független ok miatt.

Egyébként egy Windows helyreállítással próbálkozhatsz, nagy valószínűséggel nem vesztek el az adataid.

2017. febr. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Szerintem én szúrtam el valamit lehet figyelmetlen voltam. Végső elkeseredésemben újra telepítettem a Windowst. Nagyon fontos dolgaim nem vesztek el. Rendszer helyreállító nem tudta rendbe tenni a dolgot. Ui.: Rámentem egyszer az egyik opcióra a Windows törlése főmenü alatt,mert hirtelen nem értettem teljesen ami oda volt írva, de végül a vissza gombot választottam mivel, mivel nem voltam biztos a dolgomban. Tanulság: Legközelebb jobban utána nézek egy rendszernek amihez semmit sem értek. Ez ilyen sajnos. A választ nagyon szépen köszönöm!
2017. febr. 20. 20:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Basszus! A félig hasznos gombért bocsánatot kérek, de ez a rohadt telefon. A lényeg, hogy zöld kezet szerettem volna küldeni.
2017. febr. 20. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!