Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a vocaloid technikai háttere?

Mi a vocaloid technikai háttere?

Figyelt kérdés

Legalábbis a technikai eredete, kivitelezése kicsit homályos előttem.


Hiába keresgéltem google-lal, és itt a gyakorin, nem találtam igazán választ a kérdésemre. annyit igen, hogy 3 éve valaki itt azt írta:


"Van aki énekestől kapta a hangját, van aki abszolút gépi."


Mit ért az alatt, hogy van olyan énekhang, aki abszolút gépi? Hogyan hozzák létre?


Elmondom, eddigi ismereteim alapján mire tippelek, javítsatok ki, kérlek, ha rosszul sejtem:


Léteznek ugyebár beszédszintetizátorok, pl a google fordító angol, magyar, japán beszédszintetizátora szinte élethű. NA DE VALÓDI, HÚS-VÉR EMBERtől vettek hangmintát a hangzók kiejtéséhez (magánhangzó, mássalhangzó), de a felolvasandó mondat hangsúlyozása viszont már gépi programmal vezérelt, algoritmus alapján.


Hogyan képzeljem el, hogy még csak nem is vettek hangmintát valódi embertől és úgy totál gépi eredetű egy vocaloid?


Vagy kizárólag úgy kivitelezhető egy vocaloid hang, hogy mintát vesznek valódi ember prózai hangjából?



2017. febr. 22. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
2017. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
12%

És amit nem találtál.

[link]

2017. febr. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem olvastad figyelmesen a kérdésemet. Én megtaláltam a wikipedia cikket már a kérdésem kiírása előtt is tegnap, de nem leltem ott meg a választ. Se a youtube linkeden.


Ugyanis ezek élő emberi hangból képzett sampling-ek.


Engem az érdekel, hogyan képesek valódi sampling mentes vocaloidot készíteni?


De egyébként akitől idéztem, időközben megírta priviben, bár ő sincs 100% képben, ahogy én se.


Egyelőre ott tartok, hogy valahogyan szintetikusan hozzák össze szinuszhullámból, négyszögjelből és a többiből a sampling mentes fajta vocaloid hangokat.


Amire te válaszoltál itt, az csupán a sampling-es vocaloid. Mondtam, hogy azt értem, ilyenek a felolvasók pl google fordító, legfeljebb a samplinges vocaloid több funkciós annál, mert ugye pl énekeltetik is.

2017. febr. 22. 17:37
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja és ezen felül a youtube amit likeltél, vocalizer(+hamonizer) és nem vocaloid.


A vocaloid egy Yamaha szabvány és virtuális énekeseket készítenek általuk.

2017. febr. 22. 17:43
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Köszönöm a kioktatást elnézést hogy bármit is linkeltem.

Ami után ???-jel van az kérdés idézem a tiedet:"Vagy kizárólag úgy kivitelezhető egy vocaloid hang, hogy mintát vesznek valódi ember prózai hangjából?" a válaszom IGEN.

Az abszolút gépi hang az eredeti minta átalakított példánya.

Vagyis ha egy férfi mintát női hanggá alakítunk akkor az már teljesen gépinek mondható. A Yamaha a midi utáni lépésével lehetővé tette hogy egy adott mintát tetszőlegesen variálhassunk az eredeti tulajdonságai megtartásával.A procik fejlődésével ezt realtime-ban is képesek lettek produkálni. Ezért lehetséges duettet, triót...énekelni egyedül természetesen akordvitel szükséges a harmónia miatt. Vocaloid és vocalizer.

Görög elemzés nélkül vokaloid=Énekelni tudó(énekes)

vocalizer=hang(ének)képző és itt nem az ének tanárra gondoltam. Egy mai zeneszerkesztő progival az eredeti minták Sample tetszés szerint szerkeszthetők és nem csak az emberi hang dinamikája hanglejtése ........megtartásával hanem a hangszerek egyedi jellemzői is mint a gitárhúr csúsztatásakor keletkező "sikítás" vagy a vonósoknál használt egyedi vonótechnika és még sorolhatnám.Ezáltal nemhogy gépi beszéd de annak egy nehezebb formája az ének- teljes kisérettel GÉPI-vé tehető.Jómagam is rengeteg sample-t gyártok mind hangszer mind emberi, férfi létemre a női sample-im a legkelendőbbek.Már dj softvert is láttam amibe kiválasztva a hang típusát (női férfi fehér fekete alt sopran...)és begépelve a szöveget felmondja és ha jol emlékszem még BPM-et is tart.

2017. febr. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!