Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » CorelDraw-ba mentett fájlt...

CorelDraw-ba mentett fájlt xls-be átmenteni hogyan kell?

Figyelt kérdés
Kaptam egy fájlt, amit CorelDraw-val készítettek, de én nem ismerem, nem használom ezt a programot. XLS-ben kellene, valaki tud segíteni átmenteni?

2017. febr. 23. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

A CorelDraw CDR fájlokkal dolgozik, ami egy vektorgrafikus képformátum, az XLS pedig egy táblázatformátum. Szóval képet akarsz átkonvertálni táblázattá.

Ez egy-az-egyben nem fog menni, nem oldható meg ilyen egyszerűen. Vagy kézzel másolod át az adatokat CorelDraw-ból Excelbe, vagy megpróbálod a CDR-t átkonvertálni egy köztes formátumba (pl. HTML), és abból csinálni XLS-t.

2017. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit akarsz utána tenni az excelben? Mert gyanítom, hogy nem tudod, mit is szeretnél. Ugyanis lehetséges a CDR fileban lévő objektumok koordináta adatait átvinni egy excel táblába, de mit érsz vele? Majd excelben módosítgatod a számokat, vagy mi?
2017. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Egy közbenső formátumba próbáld meg átrakni és az excelbe úgy beszúrni, képként:


Az Én Excelembe (Excel 2010) a következő formátumokat lehet beszúrni képként (csak azokat irom amik szerintem vektor grafikusak)

- EMF

- WMF

- CGM

- EPS

- WPG


Na most A Corelben meg kell próbálni kiexportálni a rajzot a fenti formátumba (minden formátummal ki kell próbálni) és a legjobban sikerültet használni.


Tehát Corelben kiexportáltatod,

Excelben beszúrod képként.


Sok sikert.

Üdv.


U.I.: Ha nem megy linkeld a Corel fájlt, megnézem mit lehet vele tenni (Ha nem puublikus a Corel fájl, akkor a linket küld át privátban).

2017. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!