Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen lehetőség létezik...

Milyen lehetőség létezik arra, hogy egy iskolában ne kelljen mind a 30 számítógépre egyesével feltelepíteni a programokat, hanem egyszerre telepíteni mindent?

Figyelt kérdés

Engem bíztak meg a feladattal mivel rendszergazdára "nincs pénz". És én is még csak 17 éves vagyok, szóval tanuló.

A lényeg az, hogy már minden gép tele volt játékokkal, filmekkel, vírusokkal. Pénteken már minden gépen újratelepítettem a Windows 7-et. Hétfőn fogom a programokat telepíteni. (vírusirtó, OpenOffice, VLC.. )

Van lehetőség arra, hogy ne kelljen minden gépre minden programot egyesével telepíteni?


És még egy kérdés: Milyen ingyenes vírusirtót ajánlotok ezekre a gépekre?



2017. febr. 26. 09:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden gépnek ugyanolyannak lennie! Sysprep általánosítás, olvass utána. Drasztikusan eltérő gépek között is működik, elméletben, mivel a normálisan a telepítés során lefutó hardver beállítás/-érzékelés lefut megint az első indítás során.


Vista óta windows telepítő lemez is simán csak egy általánosított rendszerképet tartalmaz. Nemcsak megteheted ugyanezt te is, de akár (minden gépen) működő telepítőt is csinálhatsz belőle.

2017. febr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

kovpet: Ő az iskola felsőbb osztályos tanulója.

Mivel az iskola - gyanítom - kevés pénzből gazdálkodik, azzal főz, amijük van. Ha már eleve ott vannak és meg tudják csinálni (mind tudás, mind idő szempontjából), sőt ráadásul a (normális) diákok saját érdeke is, hogy legyenek rendben működő gépek, akkor miért ne?


Japánban például az iskola takarítását is diákokkal csináltatják:

https://www.youtube.com/watch?v=qLo0phnh-kA

de egyébként az iskolákban gyakori, hogy a lehullott levelek összegereblyézést, a hótakarítási munkálatokat, a kertvárosi környéken a papírgyűjtést, stb... is a diákok végzik. És nem kapnak ezért "nagy" fizetséget. Társadalmi munka.

2017. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 kovpet ***** válasza:
100%

OK a társadalmi munka, ha önkéntes. Ez az vajon?

Tehát minden további nélkül vissza lehetne utasítani?

Mert akkor ezzel tényleg nincs gond.

2017. febr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A társadalmi munka nem mindig teljesen "szívből jövő" önkéntesség. Sokszor a kényszer szüli.


Gyanítom nem tartottak pisztolyt a kérdező fejéhez, vagy nem fenyegették meg hogy kirúgják onnan/egyest adnak/megbuktatják, ha nem csinálja meg (a BTK 193. és 195. §-ának értelmében bűncselekménynek minősülne).


Mondhatja, hogy "elnézést tanár úr/tanárnő/igazgató asszony/úr, de ezt nem vállalom, mert:"

* vagy "nem érek rá"

* vagy "nem értek annyira hozzá" (azzal ugyanis nagyobb kárt okozna, mint hasznot)

2017. febr. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem kényszerítettek, tudták hogy értek a gépek újratelepítéséhez, ezért megkértek hogy ha nekem nincs kifogásom ellene nem e csinálnám meg.
2017. febr. 26. 14:32
 16/17 anonim válasza:
47%
Mi az hogy egy tanulót bíztak meg ezzel nem azért mert nem tudná elvégezni hanem azért mert ez azárt szégyen hogy erre sincsen pénz. De egyébként minden gépre külön kel de megkönnyítheti a dolgodat a ninite.com weboldal.
2019. nov. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Én vagy az Avastot vagy a Nod32-t.
2019. nov. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!