Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kis teljesítményű számítógépre...

Kis teljesítményű számítógépre milyen felhasználóbarát ablakkezelőt - és Linux-ot érdemes telepíteni?

Figyelt kérdés

Intel Celeron 2.8 GHz processzor (1 magos, 2005 környékén jött ki), 1 GB ram van a gépben.

Windows azért elmegy rajta, de lassú.

Szeretném, ha Linux alatt lehetne valahogy netezni és youtube videókat nézegetni rajta, viszonylag gyors és kis memóriaigényű ablakkezelőt szeretnék rá.

Lehetőleg a disztribúciónak legyen olyan ablakkezelős változata, mely lemezképet letöltve rögtön az települ, ne kelljen állítgatni.

XFCE, vagy Gnome Mate lenne a jó?



2017. febr. 28. 16:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"XFCE, vagy Gnome Mate lenne a jó?"

Mindkettő el fog futni, de egynél több Youtube fület ne nyiss meg a böngészőben. Fontos lehet, még, hogy milyen VGA van a gépben. Ha nincs hardveres gyorsítás (vagy nem tudja rávenni a driver), akkor diavetítés lesz belőle, de talán még amúgy is.


Egy MATE pl. lazán elfut 1GB RAM-mal, a gondot a böngésző és a beágyazott vagy flash lejátszó fogja okozni, plusz a processzor kapacitása.

Egy próbát megér, én kíváncsi lennék az eredményre.

2017. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 kovpet ***** válasza:

Gugli keresés első találat, ddr1 ram 1GB 1200 forint.

Tényleg horror, majdnem annyi mint egy pizza :)

2017. márc. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ati Radeon 5400 van a gépben, az integrált helyett egy ilyen kártyát tettem bele régebben.

Processzor hát az sajnos egy 2005 táján megjelenő Intel Celeron 2.8 GHz.

processor : 0

vendor_id : GenuineIntel

cpu family : 15

model : 4

model name : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz

stepping : 1

microcode : 0x17

cpu MHz : 2793.927

cache size : 256 KB

physical id : 0

siblings : 1

core id : 0

cpu cores : 1

apicid : 0

initial apicid : 0

fdiv_bug : no

f00f_bug : no

coma_bug : no

fpu : yes

fpu_exception : yes

cpuid level : 5

wp : yes

flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 clflush dts acpi mmx fxsr sse sse2 ss ht tm pbe nx lm constant_tsc pebs bts pni dtes64 monitor ds_cpl tm2 cid cx16 xtpr

bugs :

bogomips : 5587.85

clflush size : 64

cache_alignment : 128

address sizes : 36 bits physical, 48 bits virtual

power management:

2017. márc. 3. 05:44
 14/15 anonim ***** válasza:

Én jó ideje használom ezt a gépet: AMD Sempron 2GHz (1 mag), 2GB RAM (korábban sokáig 1GB), integrált NVidia grafika (6150SE).

Ezen fut egy Linux Mint 13 + MATE. Minden szuper-faja, kivéve:

Youtube videók egyre ritkábban futnak simán, már 480/360-as felbontásnál is. (dailymotion, indavideo még rosszabb, bár szerintem ez szoftver szinten orvosolható lenne.) Úgyhogy rászoktam arra, hogy letöltöm a videókat, és úgy nézem meg őket, pl. Gnome Player a 720-as (vagy akár nagyobb) felbontást is gond nélkül viszi. Ezen kívül kicsit szenved a full-css-animált, full-js-alapú oldalakkal, de nem vészes. Érdekes módon a FB egész gördülékeny, de pl. a Google-map szenvedősebb.

2017. márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Tom Benko ***** válasza:
RAM gondokra: [link]
2017. márc. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!