Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Grub rendszerbetöltő telepítés...

Grub rendszerbetöltő telepítésénél hiba. Miért?

Figyelt kérdés
Lenovo IdeaPad G50-70 laptopom van, nem a gyári Toshiba HDD-vel, hanem valamilyen blue western digital-lal. Ha ez valakinek mond valamit.(A régi tönkre ment) Serioux DataVault V35 pendrive-ról akartam telepíteni Pepermint 7-et és a telepítés vége felé kiírta hogy hiba a GRUB rendszerbetöltő telepítesével, vagy valami ilyesmi. Annyi biztos, hogy hiba van a GRUB rendszerbetöltő-vel. A merevlemezt már formázta, így az ezelőtti Cinnamon felületű Korora alaprendszerem is törlődött. Amit egyébként kifejezetten gyűlöltem. Más gépem nincs, hogy új telepítő USB-t csinálják. DVD-m van elég, legalább 25, de azok megírása óta már elromlott a CD/DVD író/olvasó. Akár hányszor újra próbálom, ez a hiba mindig fellép. A BIOS-ban is próbáltam minden félét. Legacy support és legacy first van beállítva, de UEFI és UFEI first-tel is fellép a hiba. Még BIOS reset-tet is futattam. Mármint alapra tettem. És így is fellép a hiba. Ha a live CD-nél bemegyek a ,,disks,,(lemezek)-be, és megvizsgáltatom a HDD-t, azt írja hogy okés. De ha a telepítésnél az SD kártyát választom, akkor nincs semmi probléma. Ez egyébként nem az első eset. Ubuntu Mate mellé szerettem volna Lubuntu-t telepíteni és akkor is ez volt. De ott végül úgy is működött, bootolt rendesen. Szóval most akkor mivel lehet a baj, és hogyan lehet megoldani? A laptoppal, a merevlemezzel, a pendriveval, vagy a peppermint-tel? És mi a megoldás?

#linux #hiba #borsmenta #Peppermint OS #rendszerbetöltő #rendszerbetöltő hiba #GRUB rendszerbetöltő #GRUB rendszerbetöltő hiba
2017. márc. 12. 12:29
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem a biztonság kategóriába akartam tenni. Mindegy...
2017. márc. 12. 12:33
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy bug, időről időre előfordul, abszolút ismeretlen okból kifolyólag. Ilyenkor én gparteddel újrainicializálom és particionálom a lemezt, biztos, ami biztos, és legközelebb simán felmegy. Aztán 100. alkalommal megint nem.
2017. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell? Beléptem, próbáltam formázni a merevlemezt, törölni a partíciókat. De így is fenn áll a hiba.
2017. márc. 12. 19:28
 4/5 anonim ***** válasza:

"újrainicializálom és particionálom a lemezt"

Valószínűleg erre gondol:

GParted: menü: Eszközök - Partíciós tábla létrehozása.

Az msdos-t válaszd.

Utána létrehozhatsz partíciókat, formázhatod őket, stb.

Aztán hogy ez-e a probléma oka, azt nem tudom...

2017. márc. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tom Benko ***** válasza:

[link]

Mondjuk jó lenne látni a korrekt hibaüzenetet is.

[link]

Vagy pedig

[link]

2017. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!