Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sokadszor belefutok abba hogy...

Sokadszor belefutok abba hogy a bennerként felrakni kívánt gif nagyobb mint a 250kb limit, ha lekicsinyítem valamilyen képszerkesztővel akkor már nem marad mozgó kép, de a lényege pont az lenne figyelemfelhívás végett, erre kéne free megoldás?

Figyelt kérdés
A lényeg a megabitet kéne csökkenteni a pixelt nem, x web oldalnál 728x90 px méret és max 250 KByte, ezt engedi, szóval a pixel az oké mert a bennerek ekkorák, csak a másik paraméterrel van bajom, nem haladhatja meg a 250 KByte-ot, pedig van ami nagyobb, ezt kéne megoldani.
2017. márc. 14. 21:09
 1/9 tabaki ***** válasza:

Azt nem tudom értelmezni, hogy lekicsinyítve miért ne maradna mozgó a kép, de ez legyen mellékes.

Nem említed, hogy miféle mozgóképről van szó. A GIF egyszerű tömörítési eljárása nem kedvez a fotószerű képeknek, akkor tud érvényesülni, ha nagyobb egyszínű felületeket talál, tehát például egy rajzfilmfélét jobban tömörít, mint egy filmrészletet vagy egy jól kiglancolt 3D-animációt. Ha a téma megengedi, tetszés szerint korlátozható a felhasznált színek száma (bár a maximális 256 se valami sok), ez is csökkenti a fájlméretet. Megteheted, hogy a bannernek csak egy részét használod animációra, a kép kisebb lesz ugyan, de a keretként vagy háttérként használt sík felületek jó tömörítésén sokat lehet nyerni. Csökkentheted a képkockák számát, vele arányosan a lejátszás sebességét, ez darabosabbá teszi az animációt, de bizonyos esetekben belefér. Hosszabb álló fázisoknak saját vetítési időt állíthatsz be. Ezeken kívül úgy vettem észre, hogy a különböző programok eltérően dolgozzák fel a képeket, például az FFmpeg parancssoros tömörítésével videórészletekből lényegesen kisebb GIFeket tudtam készíteni, mint Gimppel, és a minőségük sem tért el látható módon.

2017. márc. 15. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
szóval erről van szó: [link] ezt, és hasonlókat kellene megoldani, hogy a 728X90 maradjon de a méret ne legyen nagyobb mint 250kbyt, mozgó kép maradjon, és valami free programmal ha lehet.
2017. márc. 16. 08:14
 3/9 tabaki ***** válasza:

Hát, bocs, de ez nem fog menni. Egyrészt azért, mert a grafika pontosan az a fajta, amelyet a legkevésbé jól kezel a GIF, másrészt pedig...

Itt azért nem arról van szó, hogy a csudába, már megint kicsúsztam egy kicsit a limitből. Amikor megpróbáltam összeszedni a lehetőségeket, tényleg az lebegett a szemem előtt, hogy a fájlméretet minél kisebbre, urambocsá' akár a felére is lehessen csökkenteni, esetleg némi kompromisszumok árán. Csakhogy itt a TIZENÖTÖDÉRE kéne levinni egy eleve tömörített fájl méretét, ráadásul úgy, hogy a tömörítés módján nem változtathatsz. Ilyen nincs. Ezt a képet nem tudod úgy lerontani -- még messze az elfogadhatóság határán túl sem --, hogy negyed megára csökkenjen a 3,66.

2017. márc. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

de megy, már megoldottam.

1.Nyisd meg az alábbi weboldalt:

[link]

2.Add Gif-file

3.Captcha után katt Convert

4.Ezután vársz...majd katt a Download MP4

5.Nyisd meg az alábbi weboldalt:

[link]

6.Feltöltöd az átkonvertált fájlt

7.A Frame rate (FPS):legyen 5(max 60 seconds)és Original (up to 800 px)

8.katt Convert to Gif!

9.Ha kész,katt optimize menü

10.A Compression level:200

11.Katt Optimize it!

12.Save


És kész is. :)

2017. márc. 18. 09:03
 5/9 anonim ***** válasza:

hát. annyit csináltál, hogy a 198 frame-et lecsökkentetted 26-ra, azaz 13%-ra. Így nem akkora csoda, hogy ha kidobod az információ ~90%-át, akkor ~10%-ra csökken a méret.

Ezt egy lépésben is megtehetted volna.


(mellesleg nagyon rusnya lett így mind az 5fps, mind a csúnya tömörítés miatt, de te tudod)

2017. márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:

Ha te nem látod a különbséget az eredeti meg e között a gyalázat között...

[link]

...akkor semmi gond, az a fő, hogy neked tessék. Már csak egy kicsit kéne még tömöríteni rajta, mert ez még mindig 330K.

2017. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hogy lehet 1 lépésben megcsinálni?
2017. márc. 19. 09:12
 8/9 A kérdező kommentje:
időközben felemelték a határt 400kbytra, szóval belefér, a kinézet meg nem számít, ahova kerül ott ezek megfelelőek,
2017. márc. 19. 09:13
 9/9 A kérdező kommentje:
ezt csináltam a fenti módszerrel, [link] teljesen megfelel, ahova kell, de az 1 lépéses módszer érdekelne azért.
2017. márc. 19. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!