Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dreamweaver CC 2015 hogy...

Dreamweaver CC 2015 hogy lehet megcsinálni, hogy kicsinyítsen?

Figyelt kérdés

Beillesztek div-et, szöveget, vagy egy képet, és miután az előnézetre megyek és mondjuk kis ablakos méretre teszem nem követi a méretet, hanem nem látszik.

Margó beállítás? vagy valami alapbeállítás ez?



2017. márc. 15. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

No ezért nem szabad bízni a WYSIWYG-szerkesztőkben - nem várt működést eredményeznek. Mivel nem tudni, hogy a Dreamweaver nálad milyen kódot generál, és azt milyen motor használatával jelenítené meg, így nem tudni, hogy mi okozza a tartalom megjelenítésének hiányát.


Tessék rendesen HTML/CSS (+/Javascript/PHP/SQL/...) kódokat írni és böngészőben tesztelni.

2017. márc. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, megnéztem úgy, hogy betöltöttem egy templatet és úgy működött, próbáltam keresni a kódot benne, de nem találtam sehol, hogy mi lehet az ami ezt segíti.
2017. márc. 15. 15:51
 3/9 A kérdező kommentje:
CSS-ben hogy nézne ki ez a kód? Hova kellene beilleszteni Head? Body?
2017. márc. 15. 15:55
 4/9 anonim ***** válasza:

"CSS-ben hogy nézne ki ez a kód?"

A HTML ugyebár megadja az oldal struktúráját - mik a blokkok (<div>), mi a bekezdés (<p>), ezekhez milyen azonosítók (id attribútum társul).


A CSS ezek kinézetét szabályozza.


Három féle módon köthető össze a HTML-lel:

* soron belül - például:

<!DOCTYPE html>

<html lang="hu">

<head>

<title>Fejlécpélda</title>

</head>

<body>

<h1 style="color:red;">Fejléc!</h1>

</body>

</html>


* oldalon belül - például:

<!DOCTYPE html>

<html lang="hu">

<head>

<title>Fejlécpélda</title>

<style type="text/css">

h1 {

color:red;

}

</style>

</head>

<body>

<h1>Fejléc!</h1>

</body>

</html>


* külső állományból - például:

<!DOCTYPE html>

<html lang="hu">

<head>

<title>Fejlécpélda</title>

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">

</head>

<body>

<h1>Fejléc!</h1>

</body>

</html>


ahol a style.css az alábbit tartalmazza:

h1 {

color:red;

}


Bővebben: [link]

2017. márc. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most próbálok keresni választ, a siteon amit linkelt, lehet én fogalmaztam gyengén, és érthetetlenül, az a problémám, hogy amikor kis ablakra teszem, akkor nem lesz kicsi a tartalom is, hanem görgő lehetőséget ad, hogy jobbra vagy balra menjek az oldalon.
2017. márc. 15. 16:43
 6/9 A kérdező kommentje:
Tegyük fel, hogy a gyakorikérdéseket kis ablakra tesszük, attól még tökéletesen látszik minden tartalom, nálam levágja, és csak görgő segítségével tudom megnézni mi van arrébb.
2017. márc. 15. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:

"az a problémám, hogy amikor kis ablakra teszem, akkor nem lesz kicsi a tartalom is, hanem görgő lehetőséget ad, hogy jobbra vagy balra menjek az oldalon"

Alapesetben ha nagyobb a tartalom, mint az azt befoglaló ablak, akkor túllóg, és gördítősávokat hoz létre - példa:

[link]

hogy ezt kontrolláld, méretezni kell a tartalmat - példa:

[link]

2017. márc. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem már közeledünk :D (remélem)


Példa: A számítógépemhez 2db monitor van, egy 1920x1080 felbontáson a másik 1280x1024. Ami a nagyon mondjuk középen van, a kicsin már a szélén.

2017. márc. 15. 17:53
 9/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom a böngésző automatikusan állít be neki méretet, margót vagy valamit és szerintem ezt kellene valahogy megszabni neki vagy nem?
2017. márc. 15. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!