Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu 16. 04 Suspend hiba?

Ubuntu 16. 04 Suspend hiba?

Figyelt kérdés
Van egy laptopom ( Intel Core i5-4210U, Nvidia GTX 940M) és nem rég felraktam az Ubuntu 16.04.2 -es verziót, ezzel az a problémám, hogy a számítógép általában nem függesztődik fel, vagy hibásan(leginkább hibásan) . Ezt úgy értem, hogy amikor elindítom a felfüggesztést általában elsötétül a kép a merevlemez leáll, de a hűtő ventilátor tovább pörög és az állapot jelző led sem alszik el. Ilyenkor a gépet csak erőltetve újraindítva tudom újra életre kelteni. Létezik erre valami megoldás? ELőre köszönöm a segítséget!!

#felfüggesztés #ubuntu 16.04 suspen
2017. márc. 17. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
2017. márc. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ipkr apicer (direkt irom igy a nevét) ne gyere mar azzal a rohadt microsoftal amikor ubuntu rol van szó! Kérdező én inkább azt mondanám nincs valami mód talán kikapcsólva nézd már meg hátha van (nézd.meg az energia takarékos modnál hatha valami)ha nem megy akor irjál ujra hogy mit tapasztalsz. Agy mindig ugyanazt
2017. márc. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Annyi változott, hogy váltottam kernelt (jelenleg 4.10.3-as) és mostmár néha működik néha ugyan az. :/
2017. márc. 22. 23:12
 4/5 anonim ***** válasza:
A suspend-el vannak sajnos még gondok Linuxon. A steam is erre neheztelt hiszen annyira megszokott jól működő funkció ez már windowsos körökben hogy nehezen váltanának ezért linuxra a játékosok hiszen pontosan ott folytathatja pillanatok alatt a játékot ahol épp felfüggesztette. Többféleképpen idióta indokkal magyarázta ezt a steam, miszerint a linuxnak ez hiányossága, képtelensége mintsem hogy jól van fiúk lányok majd lekódoljuk mi magunk a suspendet linuxra ebből a zsíros bevételből amit elszedtünk már évek alatt a gamerektől. Vagy csak a redmondiak lobbiznak ez ellen. Ez is meglehet. Próbáld meg SUSE leap alatt, azt hallottam hogy élesben működik, virtuálisan (box) viszont az is fagy.
2017. márc. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sok laptopon hibátlanul működik a linux suspend. Gyakran az Nvidia videokártya okozza a gondokat. BIOS-ban általában ki lehet választani az aktív videokártyát, azaz hogy Nvidia (discrete) vagy Intel (integrated). Válaszd az Intelt, és úgy próbáld meg a suspendet. Ha így működik, és nem szükséges neked az Nvidia, kész vagy. Ha kell az Nvidia, válts rá vissza BIOS-ban, aztán próbálj ki pár másik driver verziót.
2017. ápr. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!