Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » MKV fájl konvertálása? Mivel...

MKV fájl konvertálása? Mivel lehetséges?

Figyelt kérdés

Van egy dvd lejátszóm, sajnos az mkv filmeket nem támogatja. Lehetséges átkonvertálni Divx, avi fájlba? Ha igen milyen programmal?

Elég egyszerű lejátszó. Orion dvd 3000



2017. márc. 19. 14:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy win 10 oprendszerem van
2017. márc. 19. 14:02
 2/10 anonim ***** válasza:
25%

Az mkv egy konténer fájl amiben van egy hang és egy videófájl külön külön.


Eleve úgy kell letölts filmet, hogy divx vagy avi.

2017. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb ha dvd-videóba konvertálsz. ConvertXtoDVD programot ajánlom, abból is 3-ast.


Egyébként XMediaRecode programmal lehet avi-ba konvertálni pl. Xvid kodeket megadni, és 702 szélesre állítani a kimenetet.


Legegyszerűbb persze eleve abba letölteni, már ha található...

2017. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jav: 720 széles
2017. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Minden konvertálással romlik a video minősége, ráadásul ha nem állítod be megfelelően a konvertáló programot, az eredmény is rosszabb lesz az elvártnál, ráadásul időigényes.

Ajánlom, hogy xvid formátumban szerezd meg, esetleg vegyél egy asztali médialejátszót

2017. márc. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, akkor működik ez a megoldás. Én akárhány konvertálási módszer próbáltam a régi DVD lejátszóban, egy sem működött, hiába volt ugyanaz a típus. Ezért most már a médialejátszási funkciókat egy számítógép látja el a TV-hez csatlakoztatva nálam.
2017. márc. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát ha fent lenne más formában, azt szedném le, de azon az oldalon ahonnan én töltök az új filmek mind mkvba vannak. :(

Gondoltam már én is hogy a gépről hdmivel átviszem, de a 108 cm-s lapos tvn nincs hdmi. Ki élt már ilyet?! Átalakítóra most meg nem tudok 20ezret költeni. Abból próbálkozok ami van.

Megpróbálom az általatok javasoltakat!

2017. márc. 19. 14:21
 8/10 Gábor_79 ***** válasza:

Valaha belefutottam ebbe a programba: MKVtoMP4. Más javaslatára. Egyszerű alkalmazás, nem csinálta órákig amikor egyszer kipróbáltam [link]

A leírás szerint a forrásnak H264 kódolásúnak kell lennie.

2017. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
"108 cm-s lapos tv" ...USB csatlakozása sincs? Ha van akkor onnan le tudod játszani. Mkv-t xvidbe konvertálva csökken a felbontás. DVD szabvány max 720 széles, szóval ha a forrás 1920, akkor sokat vesztesz élességben. Ha mindenképpen konvertálsz, akkor továbbra is ConvertXtoDVD 3. Ott nem kell állítgatnod semmit, garantáltan jó lesz. Video_Ts mappát csinál, amit dvd-video formátumban kell kiírnod, és mehet az Orionba...
2017. márc. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Handbrake-t ajánlom.


[link]

2017. nov. 4. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!