Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hány pendrive-ot képes kezelni...

Hány pendrive-ot képes kezelni a Windows?

Figyelt kérdés
2017. márc. 20. 22:31
1 2
 1/15 sharkxxx ***** válasza:
18%

Ha a Windows-hoz csatolsz egy pendrive-ot, akkor az lesz a E: egység.

Ha hozzá csatolsz még egyet, akkor az lesz a F: egység.

Ha hozzá csatolsz még egyet, akkor az lesz a G: egység.

...és így tovább. Egészen Z:-ig.


Vagyis összesen 22 pendrive-ot képes kezelni a Windows.

2017. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Szirty ***** válasza:
54%

Ha én bedugok egy pendrive-ot, az I: lesz, nem E: pedig nincs F: meg G: meghajtó :)

Ugyanakkor van olyan pendrive-om, amit önmagában begugva F: G: H: I: és J: lesz egyszerre!


Nem a lehetséges betűjelek száma korlátozza a kezelhető pendrive-ok számát. Ennyire azért nem egyszerű a képlet.

2017. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%
A szabad betűk száma elvileg nem korlátozza a használható pendriveok számát. Ha az elfogy max nem lesz betűjele.
2017. márc. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én olyasmit hallottam, hogy Z után AA jön

és ZZ után AAA, stb. és nem a betűk szabnak neki határt hanem valami más, ami pl. nem a particionálás (már ha Neked azért mutat többet a pendrájv).

Persze a foglalt C: eleve kimarad, A: és B: se jön szóba de ez elvileg nem csökkenti az elméleti maximumot. a D: általában a CD vagy DVD de az csak akkor csökkenti ha fizikailag létezik. Attól hogy a D: nincs és esetleg ki is marad eszerint nem csökkenti a lehetséges pendrájvok darabszámát.

Ugyanakkor van egy elméleti maximum más szempont miatt, így nem a betűk korlátozzák hanem valami más. Azt hinném, hogy az, hogy hány fizikai egység van még csatlakoztatva. Én azt hallottam, hogy 256 az elméleti maximum és ha van 1 db wincseszter semmi más akkor 255 pendrájv lehet csak. Ha van 1 db DVD vagy CD is akkor csak 254. És nem tudom, hogy ha ez igaz akkor mi az ami még csökkentheti a lehetséges számot. Pl. USB kamera csökkentheti? Erre volnék kíváncsi, hogy egyrészt igaz e az elméleti 256 maximum másrészt mi az ami mindenképp kell a rendszerhez, így ezt csökkenti ha igaz. Igaz, ha ez igaz akkor a C: wincseszter se feltétlenül csökkenti hisz lehet a windows pl. egy pendrájvon is mégha az úgy nem is teljes értékű rendszer. Szóval akkor erről az elméleti 256-os maximumról csak én hallottam? Szomorú lenne mert én viszont nem tudom, hogy igaz e...

2017. márc. 20. 23:50
 5/15 anonim ***** válasza:

Ezek nem excel oszlop nevek, hgoy Z után AA jöjjön. Meghajtó betűjelek csak 1 betűsek. De mint írtam korábban, ha elfogy a betű attól még lehet használni, csak nem olyan triviális.

A 255-ös limit szerintem nem a Windows limitje, hanem az USB-é. És ez ha minden igaz vezérlőnként értendő.

2017. márc. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem csak meghajtóként tudod használni, üres, már a fájlrendszerben meglévő mappa alá is becsatolható. Innentől kezdve az NTFS-en maximálisan létrehozható mappák számával kell kalkulálni. Az nem tudom mennyi, de hogy nem lesz annyi pendrive-od életed során (főleg, hogy rendszertelepítés vagy rendszer indításon kívül nemigen kell már használni), az biztos.
2017. márc. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ott van az USB hub limitje - feltételezve, hogy aktív - az USB-porttól független - tápellátású USB eszközöket/hubokat használunk

"USB hubs can extend a USB network to a maximum of 127 ports"

Forrás: [link]


Másrészt ott a Windows meghajtólimitje.

Elvileg 26 betűjel lehet, ebből lejön a rendszerpartíció - az 25 - esetleg még a floppymeghajtók öröksége - az 23 - esetleg még az optikai meghajtó - az 22.


De mi van, ha több meghajtó van? Erre csináltam egy kisérletet:

1. Virtuális gépben Windows 7 telepítve egy meghajtóra + optikai meghajtó a telepítéshez + egy 4 GiB-os meghajtó pendriveként.

2. xUbuntu 16.04 telepítő CD-jén levő gParted segítségével a 4 GiB-os meghajtóra 26 darab 8 MiB-os NTFS-partíció létrehozása (GPT partíciós táblának hála):

[link]

3. Windows 7 indít, és tada, jól számoltam - csak 22 meghajtó:

[link]

a többi meghajtót egyszerűen nem csatolja fel alapból:

[link]


Némi trükközéssel a floppymeghajtók és az optikai meghajtók helyére be lehet erőszakolni - így maximum 25 meghajtó kezelhető betűjeles meghajtóként, a többi felcsatolható egy meghajtón belül mappába:

[link]

2017. márc. 21. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Innentől kezdve az NTFS-en maximálisan létrehozható mappák számával kell kalkulálni."

Állományból egy meghajtón maximum 2^32-1-el lehet számolni

[link]

valószínűleg könyvtárból is maximum ennyi lehet.


Akkor már csak az USB limitje a tényező. ;)

2017. márc. 21. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az USB3 xHCI vezérlője 255 eszközt támogat. De nyilván nicns az alaplapon ennyi kivezetés így USB hub-ot kell használnod, ami szintén eszköznek minősül, tehát a 255 pendriveot nem tudod elérni.

De ez vezérlőnéknt érvényes (javítsatok ki,, ha tévedek), szóval rakhatsz USB vezérlő kártyákat a gépbe, amivel tovább növelheted az eszközök számát.

Persze ezzel sem érheted el a 2^32-1 darabot, szóval a fájlrendszer limitet figyelmeen kívül hagyhatod.


De ez már nem a kérdésről szól, semmi köze a Windowshoz, semmilyen másik oprendszer nem képes több USB eszközt kezelni.

2017. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
akkor tehát az elvi 256 amit írtam valós alapu csak nem teljesen úgy van. csak ugye akkor maga az elosztó is csökkenti. nekem van hetes hubom. mennyi a maximum? és az műküdik ha hetes hub minden portjába teszek egy hetes hubot s 49 lesz (igaz elfoglal ha jól értem 8 lehetőséget a 256-ból. viszont akkor kártyákkal ha jól értem bőven 256 fölé is lehet menni...
2017. márc. 21. 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!