Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 visszaállítása a...

Windows 10 visszaállítása a kezdéskori állapotra vagy megelőző rendszerre. Hogyan?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni. Vásároltam nem rég egy 16 gb-os windows 10-el működő tabletet. Mikor először bekapcsoltam 5 gb helyfoglalást írt a rendszer a c meghajtón. Letöltöttem hozzá a nyelvi frissítést, hogy tudjon magyarul is a tablet és ezzel együtt 7 gb lett a foglalt hely a c-n. Tökéletesen működött minden, amit használta. Semmi másra nem akartam használni, mint internet böngészés és egy kisebb játék futtatása. Nem is telepítettem rá semmi programot. Tettem bele memória kártyát és arra telepítettem 1 db játékot és a google chrome-ot. Egy hónapja használom a tabletet és a sok önmagától letöltött frissítés miatt annyira megnőtt a rendszer, hogy nincsen szinte már semennyi hely sem a c-n, de továbbra is oda akar rakni frissítéseket. Már olyan szinten nem akar működni, hogy a wifit is folyamatosan megszakítja, lefagy a kapcsolat. (másik gépen semmi probléma nincs a kapcsolattal.)


Az lenne a kérdésem, hogy mit törölhetek ki, ami helyet szabadítana fel? Nem használok semmi más programot az említett 2-n kívül, így nem lenne szükségem sem térképre, sem office-ra, semmi ilyesmire.


Hogyan tudnám visszaállítani az eredeti 5, vagy nyelvi frissítéssel a 7 gb-os foglaltsági állapotot?


Azt írja, hogy szabadítsak fel helyet a visszaállításhoz, de sehogy sem sikerül.


Illetve, vissza tudnám állítani a rendszert win 7-8.1-re? Úgy tudom, azok alapból kisebbek és jobban otthon érzem magam bennük. (Felkínálja a lehetőséget: "biztonsági mentés és visszaállítás (windows 7)" de hely hiányában nem engedélyezi.


Minden lehetséges megoldás érdekel.



2017. márc. 26. 09:42
 1/4 AntZ ***** válasza:

Futtasd ezt a parancsot rendszergazdai parancssorból (windows gomb + X):

dism /online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup /ResetBase


Írd be futtatásba (windows gomb + R):

cleanmgr

Jelöld ki:

C:

majd rendszerfájlok törlése. Rakj mindenhova pipát, és okézd le, majd fájlok törlése. Sokáig fog futni, de az eddigi update-eket törölni fogja. Nekem több mint 20 gb helyet szabadított fel.

2017. márc. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 AntZ ***** válasza:

Ccleaner-el így tudod leszedni a gyári alkalmazásokat:

https://www.youtube.com/watch?v=ydwN9W_4PtM&ab_channel=Learn..

2017. márc. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 2 nap múlva azonos helyen leszek a készülékkel és meg fogom csinálni rajta.
2017. márc. 28. 19:35
 4/4 AntZ ***** válasza:
Szívesen! Volt nekem is tabletem, működnek az itt leírtak. :)
2017. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!