Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jogtiszta windows 10 vásárlásá...

Jogtiszta windows 10 vásárlását tervezem, találtam egy olcsóbb lehetőséget. Szerintetek ez kamu? Vagy tényleg működőképes és legális ez így? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Az alábbi honlap árul windows op rendszereket, ami úgymond használt szoftver, mivel az előző hardveren már nem használják, így a tulaj továbbértékesíti.

[link]

Szerintetek ez mennyire átverés? Így egy win 10 kijönne 20ezerből, szemben a normál, újonnan vásároltal, ami alaphangon a duplája.



2017. ápr. 11. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod átíratni a nevedre.

Ha neked szerzői jogos munkád miatt kell, hogy jogtiszta legyen, akkor ez nem jó út.

2017. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem kell hogy át legyen írva a nevemre, csak h ne kiabáljon folyamatosan a gép, h aktiváljam a windowst, stb.

Kérdés, h ezt az úgynevezett OEM típust, csak 1 gépen tudom használni? tehát pl másik laptopra fel se tudom telepíteni? ill. ha kell cserélni a gépben valami alkatrészt, akkor buktam a licencet?

2017. ápr. 11. 13:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Az OEM géphez kötött, tehát ha cserélsz, újat kell venni, ez a hivatalos álláspont.


Az is biztos, hogy ha OEM Windows-od van, akkor rendelkezned kell a hozzá tartozó matricával is, amit a sov nem ad.


Az is tény, hogy a tőlük vásárolt OS minden további nélkül aktiválja magát (kipróbáltam).


Viszont abban azért nem vagyok teljesen biztos, hogy egy ellenőrzésen egy így vásárolt szoftver megállja a helyét :-) Hogy a balhét ki viszi el ez esetben, azt nem tudom.


És persze az is furcsa, hogy a Microsoft hagyja, hogy ez működjön..


Összefoglalva:


1. tényleg működőképes

2. lehet, hogy legális :-)

2017. ápr. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves 3. :)

"Az OEM géphez kötött, tehát ha cserélsz, újat kell venni, ez a hivatalos álláspont. " Értem, h ez a hivatalos álláspont, de elméletileg, ha tönkrement a gép amire vettem, akkor miért ne vihetném tovább egy új gépre? Ők is így adják tovább végülis nem? Leselejtezett gépek, ahonnan már törölték az eredeti hardverről (elméletileg).

Gyakorlatilag pl ha ez az OEM verzió fent van az én gépemen, akkor ezzel párhuzamosan fel tudom telepíteni másik gépre is? Technikailag működőképes így? (Tudom, h így ez már nem legális...)



"Az is tény, hogy a tőlük vásárolt OS minden további nélkül aktiválja magát (kipróbáltam). " mit értesz az alatt, h minden további nélkül aktiválja magát?

2017. ápr. 12. 06:59
 5/7 AntZ ***** válasza:
2017. ápr. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#4 - Amikor egy OEM Windows-t átviszel egy másik hardverre, akkor igen, lényegében azt csinálod, mint a sov24. Ha ez legális, akkor lehet ilyet. De hogy mennyire az, arról megoszlanak a vélemények.


Ami a másik kérdést illeti, egy kulccsal nem tudsz két példányt aktiválni, hacsak az a kulcs nem valami mennyiségi licenct takar.

2017. ápr. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2018. júl. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!