Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megcsinálni...

Thomas Burnt kérdése:

Hogyan tudom megcsinálni Photoshopban azt, hogy egy képen csak egy bizonyos tárgynak maradjon meg a saját színe, és a kép többi része legyen fekete-fehér?

Figyelt kérdés
Egyszer már sikerült, de azóta is képtelen vagyok rájönni, hogy hogyan. 7.0-ás verzióm van (tudom, nagyon régi, de nekem tökéletesen megfelel).

2017. ápr. 17. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mint minden más jobbacska képszerkesztőben:

* például kijelölöd a "bizonyos tárgyat", a kijelölést invertálod, és arra alkalmazod a Telítetlenné tevés (Desaturate) filtert

* vagy duplokálod a kép rétegét, az új réteget telítetlenné teszed, kijelölöd a "bizonyos tárgyat" és törlöd:

[link]

* vagy duplikálod a kép rétegét, a duplikált réteget telítetlenné teszed és rétegmaszkot teszel rá, és a rétegmaszkon "kifested" a "bizonyos tárgyat"

[link]

2017. ápr. 17. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben. Viszont ez a "kijelölöm a tárgyat" egy hangyányit macerás. Mert eléggé kontúrtalan a tárgy széle. Gondolom kevés (amatőr), ha csak körbe jelölöm (körbe rajzolom a lasszós kijelöléssel)...? A Magic Wand Tool jobb megoldásnak tűnik. Bár azzal is macera a kijelölés, mert hát ugye az adott tárgy színe több árnyalatot is tartalmaz, így a MWT nem az egész tárgyat jelöli ki. Esetleg tud valami frappánsabb megoldást a Photoshop az ilyen tárgyak kijelölésére? Vagy marad a MWT és a macerás kijelölés?
2017. ápr. 19. 00:42
 5/6 anonim ***** válasza:

"Viszont ez a "kijelölöm a tárgyat" egy hangyányit macerás. Mert eléggé kontúrtalan a tárgy széle."

Akkor használsz rétegmaszkot és kifested a "bizonyos tárgyat".


Vagy ha már Magic Wand - létezik Photoshopban is szín szerinti kijelölés:

[link]

2017. ápr. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. ápr. 20. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!