Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készítenek olyan...

Hogyan készítenek olyan videót ahol a tárgyak, emberek egy helyben állnak de a kamera mozog?

Figyelt kérdés

Gondolok ezalatt pl: [link]

Szeretném megtudni, hogy hogyan mi módon készül el!



2017. ápr. 25. 17:01
 1/7 DjImipapa ***** válasza:
Ez annyira speciális, hogy haggyad, én is hagyom!:) Házilag nem sok esélyed van....Asszem jó sok profi kamera eleve kell hozzá.
2017. ápr. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
úgy, hogy az emberek nem mozdulnak + cgi
2017. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:

Neked talán jobb interneted van, mint nekem, próbálj jobban utánajárni magad:

[link]


Anélkül, hogy értenék hozzá, több megoldás is elképzelhető a hasonló felvételekre, például nagyon gyorsan mozgatott slow-motion kamera, vagy több kamera képének számítógépes kiértékelése, esetleg speciálisan épített díszlet, green screen, illetve a linkelt videóban több helyen is tetten érhető „csalások”, mint az eleve mozdulatlanul álló figurák és a belerakott 3D-grafika kombinációja. DjImipapának szokás szerint igaza van, ez nem holmi sufniban összekattintgatható effekt -- én a címkéidre reagálva annyit tennék hozzá, hogy vágással/utómunkálatokkal nem megoldható, ez bizony már a felvétel előtt tökéletesen ki van találva, és mindent eleve ennek a látványnak az elérése érdekében vesznek föl.


Ez egy egyszerű After Effectes, pusztán utómunkálatokkal megoldott változatot mutat be -- jópofa, de a 3d-hatást értelemszerűen nem tudja:

[link]


Ez pedig azt mutatja be egy, a mozgó énekes miatt talán még hatásosabb klippen, hogy hogyan lehet a filmbe a levegőben röpködő 3D tárgyakat belegrafikázni:

[link]

A lényeget jelentő motion tracking nem egyszerű fortély, de megvalósítható például az ingyenes Blenderrel is.


Jogos a kérdés: Jó-jó, de hogyan lehet az embereket is 3D-ben kimerevíteni, miközben valaki ott ugrál közöttük? Őszintén szólva, nem néztem eleget a videót ahhoz, hogy a gyenge angolommal megértsem, ha a közreadó valahol egy félmondatban elárulja a trükköt, ezért kénytelen voltam magam észrevenni... Itt egy kivágott kocka:

[link]

Szó nem érheti a ház elejét, egy véletlen kimerevített pillanatban ábrázolja a társaságot, csak a dalnok eleven. A sok kedves ember közül különösen ez a helyes csajszi ragadta meg a figyelmemet...

[link]

...de annyira ám, hogy még néhány képkockáig rajta legeltettem a szemem:

[link]

Érdekes, ugye? Emberek vagyunk, az vesse rá az első követ, aki ennyi ideig bírja pislogás nélkül... Más szóval: Az egész csapat önfeledten mulatozó néger megfelelő pózba állt arra a kis időre, a többit pedig rábízták a kézikamera mozgásának és az utólag a levegőbe rajzolt poharaknak a figyelemelterelő erejére -- és a kis malőrtől eltekintve ügyesen csinálták. Ezzel a kis előkészítéssel nem is olyan nagy varázslat, mi? De sokszor a leghatásosabb bűvésztrükkök magyarázata is kiábrándítóan egyszerű

2017. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

@#2:

No igen, megint túl ráérősen fogalmazgattam... A Kérdező által linkelt videóban egyébként jóval feltűnőbb a figurák meg-megmozdulása, pedig ők a csukott és szemüveggel takart szemekkel láthatólag igyekeztek kikerülni a fentihez hasonló gikszert.

2017. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

A klasszikus változat is érdekes, csak valamivel költségesebb:

[link]

2017. ápr. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na most ünneprontó leszek:

https://www.youtube.com/watch?v=5xJDnvUiv-Q

kimerevedett emberek között mozgó kamera, rögzített tárgyak, utólagos CGI (főként a folyadékoknál/poroknál/repülő tárgyaknál)

2017. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 tabaki ***** válasza:
Ööö... hol abban az ünneprontás, hogy igazolod a fentieket? Én például örülök, hogy akkor immár 101% a bizonyosság az eddigi 100 helyett.
2017. ápr. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!