Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A kandikamera-showkban szerepl...

Haver Béla kérdése:

A kandikamera-showkban szereplő emberkéknek hogy tudják megmutatni az arcukat?! Nem személyiségi jogokat sért, ha valakit levideóznak/lefotóznak/hanganyagot készítenek róla?

Figyelt kérdés
Vagy csak Magyarországon él ez a törvény, Amerikában az emberek hozzájárulása nélkül csinálhatnak ilyen kandikamerákat?

2015. máj. 26. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Miután felvették a jelenetet, nyilván utánamennek és aláíratnak vele egy papírt, hogy hozzájárul az adásba kerüléshez. Aki nem egyezik bele, nem kerül adásba. Ha nem így lenne, minden második ember feljelentené őket (és meg is nyerné a pert), amiért hülyét csináltak belőle. A másik lehetőség, hogy részben beépített emberekkel dolgoznak.
2015. máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1-es:

Na igen, de attól még hogy megtagadják az adásba kerülést az "átvert szereplők" attól még megvan a felvétel. És mondjuk olyan is előfordulhat szerintem, ha pl. valakit nagyon megilyesztenek (mert ez mondjuk ez az aktuális poén lénye hogy előugrik egy Freddy Krueger) akár SZÍVROHAMOT is okozhatnak így! Vagy megalázzák (pl. összepisili magát az ilyedtségtől) és valahogy nem törlik le a felvételt és egyszer véletlenül felkerülhet a netre is akár, nem?

2015. máj. 26. 22:26
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván megvannak erre a szabályok, nem látom értelmét, hogy az adásba nem vihető anyagokat megtartsák. Ha meg kiszivárog vagy valaki megsérül/meghal, az a készítők felelőssége, perelhetők érte. Az USA-ban, ahol elég annyit mondani, hogy "lelkileg roncs lettem, mert valaki feltette youtube-ra, ahogy egy gumikrokodil elöl menekülök sikoltozva", már biztosítottam is magamnak egy szép nagy kártérítést.
2015. máj. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!