Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mennyi idő lehet kb megtanulni...

Mennyi idő lehet kb megtanulni az access és az excel programokat használni?

Figyelt kérdés

informatika érettségi mindjárt itt van, és különböző okok miatt eddig húzódott az egész. most ott járunk hogy vettük(tanárral) a wordöt, weblapkészítést(share point), és ma fejezzük be a prezentációkészítést.

eléggé aggódom már, lesz elég idő befejezni?

accesst soha életemben nem használtam még, de az excelt is régen.szerintetek?



2017. ápr. 26. 17:03
 1/2 anonim válasza:
Szia! Én is érettségizem infóból és gyakorlatilag még alig tanultam. Excel már megy, az accesst most tanulom. Nem olyan nehéz, megcsinálsz 2-3 feladatsort és nagyjából tisztában vagy az egésszel. Excelben meg kb csak a függvényeket kell tudni, de azt is ki lehet keresni, úgyhogy ha nem tanulod meg fejből az sem baj (elég ha pár nagyon alapot tudsz). Szerintem menni fog. Hajrá :)
2017. ápr. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszerű, de nem lehetetlen.

Mennyi idő alatt? Van, akinek 1 óra van akinek 10 sem elég.

Így nehéz megmondani.


Excelhez kell tudni kb 30-50 függvényt használni.

Ez még viszonylag könnyebb. Ha a matek nem a gyengéd és van egy kis logikai érzéked is, simán menni fognak a számítások.

Formázni, diagramot készíteni pedig néhány kattintás.


Viszont az adatbázis nem olyan egyszerű azért.

Oda a lekérdezésekhez ismerned kell alapszinten az Accest és hogyan működik a dolog.


Én viszont a helyedben mivel középszinten ez éri a legkevesebb pontot, ez lenne az utolsó feladat, amivel foglalkoznék.


1. Értelem szerűen a Word. Ez a legtöbb pontos.

2. Excel - amíg az elején vagy az érettséginek, jobban tudsz koncentrálni, figyelmesebb vagy. Itt erre lesz szükséged.

3. Web vagy PPT: ez is csak szövegszerkesztés szinte. De pontban kevesebbet ér, ha jól emlékszem.

4. Adatbázis: a legbonyolultabb, de a legkevesebb pont jár érte.

Ha ezzel nem is foglalkozol, de az első részt megcsinálod jól, még meg lehet a 4-es.



Nem tudom milyen érdemjegy a cél, de én nem aggódnék miatta túlzottan.


ÉN tavaly csináltam középszintet, idén emeltezek infóból.

2017. ápr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!