Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Blenderben hogyan tudok ehhez...

Seymour99 kérdése:

Blenderben hogyan tudok ehhez hasonló animációt csinálni?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=uZ4_oEdtPWs


Lényegében egy ugyan ilyen animációt szeretnék megcsinálni, viszont nem értem hogy a füstöt hogyan lehet így szabályozni hogy ki lehessen venni hogy az egy ember. Füstöt, animációkat tudok csinálni, egyedül erre az egyre nem jöttem rá. Tutorialt nem találtam.


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2017. ápr. 29. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem használok Blendert, úgyhogy sajnos nem tudok segíteni neked, de a helyedben én abból az elgondolásból indulnék ki, hogy először lemodelezznék egy embert és le is animálnám, majd ezt a modellt/mozgást bontanám le füst részecskékre.


Tudom, hogy ez egyáltalán nem hasznos, remélem, kapsz relevánsabb választ a kérdésedre.

2017. ápr. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen ez nekem is eszembe jutott viszont azt nem értem hogy hogy érted azt hogy a "modellt/mozgást bontanám le füst részecskékre"?
2017. ápr. 29. 17:02
 3/7 nulla1 ***** válasza:
100%

valóban az animációval kell kezdened, aztán adj hozzá egy smoke domaint, kattintsd be hogy:

ne renderelje magát az emittert (outlierben kis szem és kamera ikon ki) meg kapcsold be a dissolve funkciót:

íme: [link]


a gyors tesztem ilyen lett: [link]

sokat dobna rajta ha az animáció is profi lenne :)


meg lehet még játszani a thickness opcióval (smoke settings) és a densityvel (node editor).

2017. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. :) még annyi hogy a node editoros részt el tudnád küldeni?
2017. ápr. 30. 11:14
 5/7 nulla1 ***** válasza:
100%

szívesen :)

ez az alap shader: [link]

szóval ha létrehozol egy kockát (vagy bármit) és spacet nyomsz majd beírod hogy quick smoke akkor ezt hozza létre. a kockát törlöd, de a shader megmarad. (alapból Smoke Domain Material néven)

2017. ápr. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nulla1, szuper vagy, rendes tőled, hogy rászántad a szabadidődet, hogy segíts a kérdezőnek. Több olyan ember kellene, mint te. Még ha engem nem is érint közvetlenül, de én is köszönöm a válaszodat.


#1 voltam

2017. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 nulla1 ***** válasza:
100%
ha jó kérdés jön blenderben akkor szívesen segítek főleg ha van időm :) ezt elsőre én sem tudtam hogy csinálnám így kellett némi idő mire kiteszteltem, az ilyet szeretem :]
2017. máj. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!