Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Libre Office calc-os nagy...

Libre Office calc-os nagy táblázatban hogy tudok minden második sort beszínezni, úgy hogy az egész váltakozó fehér-kék sorokból álljon?

Figyelt kérdés

#Calc #Libre Office #sorok színezése
2017. máj. 1. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kijelölöd a táblázatot, majd,

Formátum -> Feltételes formázás:

[link]

vagy Formátum -> Stílusok automatikus formázása:

[link]


Itt mutatnak példát:

[link]

2017. máj. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:

Kijelölöd a színezni kívánt részt > Feltételes formázás > Cella értéke helyett képletet válaszd > képlet legyen: MARADÉK(SOR();2) > stílusnál csinálj mondjuk újat, ahol a Hátteret a megfelelő színűre állítod > OK


Megj.:

- A sorok színének felcseréléséhez a képlet legyen: NEM(MARADÉK(SOR();2))

- több szín használatához a 2 legyen nagyobb, és minden színnek külön feltétel kell, pl. 4 szín esetén a képletek:

MARADÉK(SOR();4)=0

MARADÉK(SOR();4)=1

MARADÉK(SOR();4)=2

MARADÉK(SOR();4)=3


Forrás: [link]

2017. máj. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szia valahogy nem jön össze , nem értem a lépéseket.
2017. máj. 1. 14:17
 4/5 A kérdező kommentje:
Kedves második válaszoló:) sikerült , annyit szeretnék még kérdezni, hogy ha nekem mindezt egy francia verzióban kell megcsinálnim akkor mi a varézsszó a MARADÉK(SOR();2 helyett?
2017. máj. 1. 14:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm , megtaláltam a frencs verziót is :D
2017. máj. 1. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!