Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Access 2016. "Érvénytelen...

Access 2016. "Érvénytelen dátumértéket tartalmazó kifejezést adott meg. " Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Egy lekérdezésben feltételként egy dátumot kell megadnom (2000.05.22). Akármilyen formában írom be (angol, magyar, perjel stb.) mindig átírja: #2000. 05. 22.#, de nem fogadja el és hibaüzenetet kapok. Mit kellene csinálnom?
2017. máj. 15. 17:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Windows 10 Pro operációs rendszerem van.
2017. máj. 15. 17:55
 2/6 Hominida ***** válasza:
Nem értem a leírásodat. Beírod valahová, ott valami átírja, és aztán nem fogadja el. Mondd el pontosabban, mi történik, esetleg egy-két screenshot is hasznos lehet.
2017. máj. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ennél pontosabban nem tudom megmagyarázni... Van egy tábla, amely neveket és dátumokat tartalmaz. Az lenne a feladatom, hogy egy lekérdezés segítségével kiírassam azokat a neveket, amelyekhez a 2000.05.22. dátum tartozik. A QBE rácsban pedig ugye van egy olyan sor, hogy "Feltétel" és itt kellene megadnom, hogy 2000.05.22.. Ezt bármilyen formában beírom, pl. 2000.05.22., 2000/05/22, 05/22/2000, stb., a program mindegyiket árírja így "#2000. 05. 22.#, viszont nem fogadja el és akkor érkezik ez a hibaüzenet.
2017. máj. 16. 13:24
 4/6 A kérdező kommentje:
2017. máj. 16. 14:07
 5/6 Hominida ***** válasza:

Látod, csak nem adsz pontos információt a kérdésedhez. Átírja, és eközben hibaüzenettel nem fogadja el, vagy átírja, és amikor te el akarod fogadtatni az általa átírtat, akkor kapod a hibaüzenetet?


A fő probléma az, hogy a kérdésben nem az van, ami a valóságban. Te ezt írod: "#2000. 05. 22.#". A képen ezt látom: "#2000.05.22.#". Ennyi pontatlanság bőven elegendő egy hiba okának. Légy szíves, kezeld figyelmesebben az ilyesmit, nem csak itt, hanem a programokban mindenhol.


De szerintem nem ez a hibaüzenet oka, hanem valószínűleg a pont. A program láthatólag átalakítja a kapott dátumot a Visual Basicben használt dátumkonstans-alakra, de rosszul, mert a tervezők elfeledkeztek arról, hogy a Windowsban a saját ország szerinti elválasztójelek mások lehetnek, mint az amerikai szokás. Próbáld ki azt, hogy a dátumban a pontokat kötőjelre cseréled és úgy viszed be. Valószínűleg elfogadja. A pontot az óra, perc, másodperc közötti határolónak veszi. Ha a kötőjeles megoldás önmagában nem elég, akkor írd be a dátumot #hh-nn-éééé# sorrendben, azt már remélhetőleg lenyeli.

2017. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kötőjellel, perjellel, semmivel nem fogadta el. Akkor kaptam hibaüzenetet, amikor megpróbáltam elfogadtatni vele az átírt dátumot. Azt tényleg, rosszul írtam le, bocsi, csak már belekeveredtem a dolgokba. Azóta sikerült megoldanom a problémát, a vezérlőpultban átállítottam a dátum formátumot, más megoldást nem találtam rá, de így elfogadja. Köszönöm a segítséget!
2017. máj. 16. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!