Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2016 február 26-án vásároltam...

Ashton90 kérdése:

2016 február 26-án vásároltam egy autót, s az önkormányzat nem küldött csekket a gépjárműadó teljesítéséről. Mi a teendő? Kihez forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
12%
Mondjuk oda! Az önkormányzat adó osztályához, vagy küldtek, csak elkeveredett, vagy azt várják, mikor mégy be érte, vagy... jobb ezt tisztázni.
2017. febr. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Használt autó volt?


Úgy emlékszem, hogy a gépjármű adót mindig teljes naptári évre fizeti az, akinek az év elején a birtokában van a kocsi, tehát nem lehet visszaigényelni, a eladod, és az új tulajnak csak a következő évtől kell fizetnie.


(persze, ez azóta változhatott, hogy utoljára kocsit vettem, de a súlyadó néven futó adó még tuti ilyen volt)

2017. febr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
Nem is kapsz, csak jövőre. Ez az év az eladó befizetési kötelessége.
2017. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, használtan vettem magánszemélytől, első autóm, akkor ezek szerint idén kell, hogy kapjak 2 db csekket, március 15-ig és szeptember 15-ig.
2017. febr. 5. 16:21
 5/8 anonim ***** válasza:
18%

1-es vagyok!

Kár volt lepontoznotok, mert az igaz, hogy a 2016. évre még az a tulaj fizette, aki 2016. jan. 1-én volt tulaj, de most már 2017.-et írunk.


Tehát, ha bemegy az önkormányzathoz, ott fog kapni csekket!

De ahogy mondod, kérdező, az önkormányzat is ki szokta küldeni még időben! Nem fogják elfelejteni! :))

2017. febr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
+ nem fél évente van súlyadó és nem évente! Sok okos!
2017. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pszt! nincs már súlyadó ;) teljesítmény alapon fizetjük
2017. febr. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ebben a hónapban érkezett meg a csekk, az adózandó összeg fele. Az előző évi gépjárműadót, az előző tulajdonos fizette meg.
2017. márc. 12. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!