Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linux disztró a legbizt...

Kisvuk29 kérdése:

Melyik Linux disztró a legbiztonságosabb mégis jó a hétköznapokban?

Figyelt kérdés

Ez a számítástechnikai biztonság már rég a rögeszmém

Jelenleg fel van téve a laptopomra egy Mint 18 KDE amin Cinnamont használok és mellette van egy Kali

Ugyan a mint a fő de megtetszett a Kali a maga valójában

Csak nem érzem rajta, hogy betehetek egy filmet hdmi-n tv-re és utána felnézhetek facebookra közben meg futhat mondjuk a torrent

Nagyon célirányos mint a legtöbb pen. test. disztró

Mégis ezeket tartják a legbiztonságosabbnak

Gondoltam még a nagyon egyszerű rendszerekre mint egy Mint LMDE

A mostaniban egyedül a KDE connect tetszik a többi KDE funkciót nincs időm és energiám kiismerni valamint használni

Azon kívül ha nem is állandóan (mobilnet miatt csak éjszakánként van nagyobb adatforgalom) mindig frissen próbálom tartani a rendszert aránylag jó is de érdekelne van-e jobb

Nem vagyok az a program letöltő típus mivel szoftverközpontot használok így a netet inkább olvasni/tanulni és facebookozni meg youtubeozni használom

Kevés veszély fenyeget így és ami extra, hogy csak olyan filmek és képek valamint zenék vannak gépen amik külső merevlemezen is

Ennek ellenére keresem a tökéleteshez legközelebb álló disztrót :D



2017. máj. 15. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:

izé.. a kali semmivel sem biztonságosabb, mint a többi.. :D

debian alapú, ha abban találnak valami sebezhetőséget, akkor azt a kalin is feltudják használni.

itt van egy felsorolás a legbiztonságosabbak közül, válogass:

[link]

2017. máj. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

De a negyedik a Kali

Néztem még a Parrot Securet is

De leginkább az érdekelne ezek közül melyik alkalmas a leginkább PC-ként is üzemelni

Oké hogy biztonság de egy VLC-vel vigye az mkv-t meg ilyenek

2017. máj. 15. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:

manapság szerintem az összes népszerű disztró teljesen biztonságosnak mondható.

a Mint is Debian(Ubuntu) alapú,és mivel ezek igen népszerűek az átlag userek körében,így megfelelően foglalkozva van velük.ha pedig valamiben sebezhetőséget találnak,azt igen gyorsan javítani szokták és az update.ezért ha frissen van tartva,én nem aggódnék emiatt.

persze ha nagyon paranoiás vagy akkor tegyél fel pl Slitaz linuxot,ramban fut,nem települ semmi,+ amiatt a pár felhasználó miatt elvétve nem igen foglalkoznak vele támadók.

2017. máj. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem igazán paranoia csak még win-es korszakból sok rossz emlékem van a vírusokkal

Így mindig a biztonságosabbat keresem

Volt amikor nem is tudtam mi fertőzte meg a gépem hisz nem vagyok az a felelőtlen netező

2017. máj. 15. 20:31
 5/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb védelmet vagy a felhasználói odafigyelés, vagy a kernel szintű beállítás fogja adni. A flash-plugin, java környezet, web renderer/JavaScript engine, stb. nagy átlagban közösek, vagy legalábbis kevéssé függnek a konkrét disztrótól.
2017. máj. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tom Benko ***** válasza:
Az eddigiek alapján a Kali nem neked való még. Ha annyira tojsz, Gentoo vagy Arch (inkább az utóbbi első körben).
2017. máj. 17. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!