Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogtudom tudom azt megcsinálni...

Hogtudom tudom azt megcsinálni hogy 2 videót összefűzök?

Figyelt kérdés
De nem ugy higy egynás után vágom hanem teszem azt az egyik videóben a karakternek "eltávoltítim a hátterét" és csak maga a mozgó karakter maradjon meg. Azt pedig beleillesztem a másik videóba. Bocsi hogy körülirtam. Nem tudom mi a neve a műveletnek.
2017. máj. 25. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Maszkolásnak hívják, és hacsak nincs zöldháttér a karakter mögött, akkor egy igen hosszadalmas és bonyolult művelet. Tapasztalat nélkül én nem ajánlom, hogy belevágj.

Amúgy pl Adobe After Effects-el tudod megcsinálni, tutorial videókat pedig találsz róla Youtube-on, mert leírni nagyon hosszú lenne.

2017. máj. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tabaki ***** válasza:

A művelet neve ebben a formájában: önkínzás, vért izzadás. Nem véletlenül szoktak már a felvételkor zöld háttérről gondoskodni, amelyet a videószerkesztő automatikusan el tud távolítani, ahelyett, hogy a fifikásabb szakmai trükköket (pl. mozgáskövetés) kelljen rengeteg manuális munkával ötvöznöd.

A zöld hátteres eljárás neve greenscreen vagy greenbox -- de a régebben használt kék szín miatt bluebox néven is rátalálsz --, vagy általánosabban chroma key. Tulajdonképpen nemcsak a szokásos zöld/kék háttérrel működik, hanem bármilyen olyan színnel, amely karakteresen eltér az előtér tárgyainak színétől, de a gyakorlatban az élénkzöld vált be leginkább.

Az előkészített zöld hátteres felvételt nemcsak a drága After Effects, hanem sok egyéb videószerkesztő is képes más háttérbe illeszteni. Az egyik ilyen -- amelyről biztosan tudom -- az ingyenes Blender, ez azonban elsősorban 3D-szerkesztő, effélékkel csak pluszban foglalkozik. Igaz, elég ügyesen...

2017. máj. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat. After Effectsel már volt dolgom és ezt ezt a zöld hátteres módszert is sinerem de két már felvett videó szeretnék egy beilleszteni. De megpróbálom maszkolással. Lehet ideggösszeroppanást fogok kapni XD
2017. máj. 26. 06:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!