Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Videókészítő programok?

Videókészítő programok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amely alapvető videószerkesztésre alkalmas. Nem kell nekem tévéstúdió szintű, csak egy kis alap. :)

Eddig a Win Movie Makert használtam, szerény céljaimnak többé-kevésbé meg is felel, azonban most belefutottam egy olyan dologba, amit nem tudok vele megoldani.

Történetesen több videót szeretnék eggyé konvertálni, azaz hogy osztott képernyőn játssza le.

(Valahogy úgy, mint az osztott képernyős FPS játékoknál, szóval hogy párhuzamosan fusson több kép.)

Tudnátok nekem ehhez videószerkesztőt ajánlani, amely nem igényel túl nagy előképzettséget...? Meg persze lehetőleg letölthető legyen. :)


Köszönöm előre is!



2017. jún. 2. 21:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Pár ingyenes videószerkesztő a teljesség igénye nélkül:

* Avidemux: [link] - ez egyszerűbb vágási munkálatokhoz (ha nem akarsz effektezni, akkor elegendő lehet)

* Shotcut: [link]

* Openshot: [link]

* Lightworks: [link]

* PiTiVi: [link]

* Blender: [link] (ez mondjuk elsődlegesen 3D modellező alkalmazás, de van benne videószerkesztő)

2017. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tabaki ***** válasza:

A Blender jól megfelelne a célra, csak amíg az alapokat megérted...

[link]


A sors iróniája, hogy egy jóval bonyolultabb módszerről épp a minap készítettem leírást:

[link]


Ehhez képest a fenti osztás nudli, de fogalmam sincs, mikor tudok időt szakítani az ismertetésére.

2017. jún. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Megvallom, a Blender első ránézésre kicsit rémisztő nekem, de akkor úgy látom, muszáj leszünk közelebbről megismerkedni. :)

A cikket köszi, mindenképp érdekes olvasmány! Legalább már tudom, hogy az "előképzettség" megvan, képszerkesztőkben megy a rétegezés. :)


A MM-t azért szerettem, mert baromi egyszerű volt szétszabdalni meg nekem tetsző sorrendben összeragasztani a felvett videót, a néhány alapvető animáció meg az átfedésekhez nekem pont elég volt. Oké, tényleg butácska program, de csak néha vesztünk össze, hogy nem akarja azt, amit én.


Médiában dolgozva az Avidet ismerem felszínesen, de arra azért szerintem nincs szükségem, nem akarok én egész estés filmet. :) Screenrecord videó vágásához eddig nem hiányzott a komolyabb háttérprogram. Fene gondolta, hogy ilyen nagy dolog, amit akarok. :D


Köszi a linkeket is, átnyálazom, hogy kivel lehetnénk jó barátságban még esetleg. :)

2017. jún. 3. 07:58
 4/5 tabaki ***** válasza:
A vágás-átrendezés Blenderben is ugyanolyan egyszerű, mint a WMM-ben. A beépített néhány egyszerű effekthez egy másik (Wipe) típusú Effect Stripet használhatsz.
2017. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tartok tőle, hogy nem ez lesz az én programom. :/ Már a "hogyan állítsuk át videószerkesztőre" tutorialodnál fenn vagyok akadva, próbálom az ablakokat rendezgetni, de nekem rittig mindent megtöbbszöröz a dög...

Totál bénának érzem most magam, pedig azért annyira nem vagyok technikai analfabéta - legalábbis így gondoltam eddig. :D

2017. jún. 4. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!