Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 10 telepítése ssd-re...

Windows 10 telepítése ssd-re tényleg enniyre bonyolult?

Figyelt kérdés

Venni akarok egy ssdt a gépbe hogy arra tegyen a windowst de több fórumon is láttam hogy nem is olyan egyszerü feltelepiteni rá mint egy normál hdd-re

a biosban kell állogatni valamit meg gpt lemezre lehet telepiteni (fogalmam sincs hogy mi az) meg valami uefi telepitésről is írtak

ez az egész nekem eléggé kinai

egy hozzá nem értő embernek biztos ajánlott az ssd vétel?mert így már lehet nem is akarok venni



2017. jún. 3. 04:43
 1/9 A kérdező kommentje:
meghogy le kell kötni a normál hdd-t a gépről miközben telepítem
2017. jún. 3. 04:46
 2/9 A kérdező kommentje:

meg ilyet is olvastam :

"Az Intel chipsetes alaplapok tudják a HDD-t és SSD-t egyben kezelni"

nekem amd-m van akkor nem is fog a kettő együtt müködni?

2017. jún. 3. 04:56
 3/9 Derwer ***** válasza:
Ugyanúgy fog menni mint egy HDDre.
2017. jún. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A GPT/UEFI dolog teljesen más. Az SSD-t ugyanúgy kezeled, mint a hagyományos vinyót. Régen volt egy kis bonyodalom a partíciók elhelyezésével/méretével kapcsolatban, de ma már ezt minden tudja kezelni, nem kell vele foglalkoznod.


Csak berakod, és használod ugyanúgy, mint egy hagyományos vinyót. Semmi extra teendőd nincs.

2017. jún. 3. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm
2017. jún. 3. 06:42
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a helyedben azért lekötném a telepítés idejéig a vinyót, már jártam úgy hogy arra is telepített valamit ami kell a rendszer indításhoz, és amikor kivettem a vinyót, akkor meg nem indult a gép.
2017. jún. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Én a helyedben azért lekötném a telepítés idejéig a vinyót, már jártam úgy hogy arra is telepített valamit ami kell a rendszer indításhoz, és amikor kivettem a vinyót, akkor meg nem indult a gép."


Ilyen akkor történik, ha a BIOS-ban a vinyó van a boot sorrendben elsőnek állítva. Nem kell lekötni, csak helyesen beállítani. Nem attól függ a sorrend, hogy fizikailag hová van bedugva.

2017. jún. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nemrég vettem egy M.2 foglalatú Samsung SSD-t, felcsavaroztam az alaplapra, bedugtam a Windows pendrive-ját az egyik 3.0 USB aljzatba, bekapcsoltam a gépet, elindult a Win10 telepítő, onnantól csak a Microsoft fiókom adatait és a Win10 termékkulcsot kellett beírnom, meg háromszor Entert nyomni. A Power gomb megnyomásától számítva 13 perc múlva már használhattam is a Windowst. Ennyire bonyolult.

Régebbi gépeknél vagy nem eredeti Windowsnál előfordulhat, hogy mókolni kell valamit a BIOS-ban, új rendszereknél gyakorlatilag automatikus a telepítés, egy nyugdíjas is meg tudja csinálni.

2017. jún. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Bios-ban az SSD volt beállítva elsődlegesnek, és láss csodát mégis telepített indító fájl-t a vinyóra ! Ezért mondtam hogy érdemes addig lekötni, sőt még a boltban az informatikus is ezt tanácsolta.
2017. jún. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!