Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy Excel tábláza...

Hogyan lehet egy Excel táblázatot szándékosan megrongálni, hogy ne lehessen megnyitni senkinek többet (nekem sem)?

Figyelt kérdés

Tehát ha elküldöm emailben az excelt, ne lehessen semmilyen módon megnyitni, semmilyen módon ne lehessen látni a benne felsorolt adatokat.

Ennyi. Nagyon fontos és sürgős lenne.

(nem akarok senkinek ártani vagy ilyesmi, egyéb dologról van szó...)


2010. máj. 18. 09:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Az excel-XLS a dolgok mélyén még mindig egy szöveges fájl, ezért "megrongálni" csak annyira tudod, hogy nem fog megnyílni, de a tartalma editorban még megtekinthető marad.


Ha ennyire védeni akarod a megtekintéstől, akkor ne küldd el! Azt megteheted, hogy egy teljesen másik fájlból (mondjuk egy filmből, vagy bármiből) kivágsz egy akkora darabot, ami méretre megegyezik a küldendő XLS-sel, azt a darabot átnevezed az XLS nevére és XLS kiterjesztést adsz neki. Majd ezt küldöd el, mint "sérültet". Na ebből már nem lehet visszaállítani az eredeti XLS-t semmilyen módon, hiszen semmi közük egymáshoz.

2010. máj. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Eszközök - Beállítások - Biztonság - Jelszó a betekíntéshez (egy jelszó megadása)
2010. máj. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Első hülyeséget beszél, az xls NEM szöveges fájl. Legalábbis a régebbi Excelekkel készültek nem azok, az újabbak már xml-be mentenek, az szöveg. De a régi az bináris. Nagyon egyszerű tönkre tenni, megnyitod valami szövegszerkesztővel, és belebarmolsz (beleírsz, törölsz belőle).
2010. máj. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Ha elküldöd valakinek és utána a saját gépeden tönkreteszed, attól a másik gépén még jó marad. Ha eleve a rosszat küldöd el, akkor meg minek küldöd el???
2010. máj. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ez bonyolult... iskolai feladat.
2010. máj. 18. 10:25
 6/20 A kérdező kommentje:
De nem tudtam megcsinálni... olyan nehéz volt... így a menekülés ezen módját választottam.
2010. máj. 18. 10:26
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a javaslatokat, de az is lehet, hogy inkább bevallom a bénaságom, és nem sumákolom el..
2010. máj. 18. 10:27
 8/20 czibles ***** válasza:
inkább mond, hogy mit nem tudsz és hátha tud valaki segíteni. abból még te is lehet megértenéd, de így 100 hogy nem fogod tudni legközelebb se meg azután se.
2010. máj. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

ma 09:55


Ha nem szóltál volna, bölcs maradtál volna. Én pár évtizede elég jól megélek ebből, ez a szakmám, és értek is hozzá. Ha az XLS-t beveszed egy szövegszerkesztőbe, rögtön kiderül a turpisság. Kódolás nélkül van benne az összes szöveg. A számok persze nem szövegesen lesznek, de titkossági szempontból ez = bakfitty. Az, hogy te mit tartasz szöveges fájlnak, és én mit, eltérhet. Erről te legalább annyira tehetsz, mint én. Én mégse hülyézlek le miatta. :)


A beépített titkosítás is "jó" módszer, de ellene ott van a brute force. Visszafordítható. Ha az a feladat, hogy SENKI (a feladó se) tudja visszafejteni, akkor a legegyszerűbb egy másik fájlt elküldeni ezen a néven. Azon próbálkozhatsz ítéletnapig, hiába. :D :D :D


Persze, ha iskolai feladat (mint azóta kiderült), akkor az "szebb" megoldás, hogy minden bájtot egyesével eltolok egy véletlenszerű értékkel. De ez csak csicsa. Amit javasoltam az egyszerű és hatékony. Mint én. :P

2010. máj. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Te nagyon hülye lehetsz utolsó. Kit érdekel, hogy az ADATOK hogy vannak benne? Az exe fájlokban is rendszeresen van kódolatlan szöveg ÉS? Attól az még bináris. Az xls szerkezete folytán bináris állomány, nem szövegges. Az hogy az adatokat kódolatlanul tárolja nem mond ennek ellent.
2010. máj. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!