Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Pont úgy exportáltam ki Gmail...

Pont úgy exportáltam ki Gmail fiókomból a névjegyeket, ahogy le van írva, de amikor beimportálom Outlook 2013-ba őket, akkor azt írja ki, hogy a "Név nem elérhető el"?

Figyelt kérdés
Megnéztem Excelben a fájlt és vannak benne adatok, szóval nem ez a gond. Valahogy nem tudja értelmezni őket. Talán a bevitt adatok formátumával van a gond?

2017. jún. 13. 22:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia,


Pontosan ez a gond: nem egyeznek a formátumok.

Meg lehet oldani csak baromi macerás a dolog:

Outlookból exportáld ki a jelenlegi névjegyalbumodat CSV formátumba. Ez azért kell mert ebből látod hogy milyen sorrendben szeretné megkapni importáláskor a címeket. Exportáld ki google címjegyzéket, majd excel-lel szerkeszd meg az oszlopokat olyan sorrendben ahogy az outlook-ból kiexportáltad. Ha az excel nem rendezi be az oszlopokat (vesszővel tagolt csv -nél ez előfordul) akkor notepad -dal cseréld le a "," erre ";" menteni txt -be ment, ezért át kell nevezni a fájlt utána csv re. ezután szépen beolvassa az excel, és csak a helyes oszlopokat kell összerendezni. Ha megvagy vele akkor újra notepad, csere ";" erre "," nemt, átnevez csv-re, és mehet az outlook importálás.

2017. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a részletes segítséget. Ki fogom próbálni.
2017. jún. 17. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!