Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen 3D-s szemüveget használ...

Benyovszky Oszkár kérdése:

Milyen 3D-s szemüveget használjon az ember a különböző 3D-s filmekhez?

Figyelt kérdés

2017. jún. 20. 16:00
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A Kmplayer-en belállítom hogy 3D, de több féle is van, milyen szemüveget vegyek hozzá?

Van egy szemüvegem de az nem megfelelő, egy olyan aminek mindkét lencséje zöldes színű.

2017. jún. 20. 16:02
 2/13 A kérdező kommentje:
Amikor meg átállítom 3D-re, akkor ott is van több féle, van egy olyan ami két színre bontja a képet és van olyan ami ezt az állapotot tovább emeli azzal hogy a képet kettéosztja két képre. Milyen szemüvegre van szükség?
2017. jún. 20. 16:04
 3/13 CspCsj ***** válasza:
100%

3-féle 3D technológia elérhető:

- anaglif - kétszínű szemüveg-"lencsét" használó (kék-piros, zöld-piros stb.) - ezt bármilyen képernyőhöz lehet használni

- polarizáló (passzív-3D) szemüveget használó - speciális polarizáló réteggel ellátott felületű képernyő/vászon szükséges

- aktív-3D szemüveget használó - speciálisan a képernyőbe épített vezérlőeszköz szükséges


Azt mondanom sem kell, hogy az egyik technológia szemüvege nem jó a többihez.


Ha 3D-s televíziód van, akkor annak 3D technológiája határolja be milyen szemüveget használhatsz.

[link]

[link]

2017. jún. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A computer monitorán szoktam nézni, a Kmplayeren belül lehet állítani hogy melyik két színű legyen.
2017. jún. 21. 14:29
 5/13 A kérdező kommentje:
Az melyik aminél duplát lát az ember, ugyanazt a képet, látja egyiket a monitor bal, a másikat a jobb oldalán. Azonban nincs színváltoztatás, a kép olyan színű mint a 2D-nél.
2017. jún. 21. 14:31
 6/13 CspCsj ***** válasza:

Ammikor egymás mellett van két kép egy képkockán az SBS (Side by Side) formátum.

Ehhez aktív vagy passzív 3D technológiát támogató monitor vagy TV kell, aminél bekapcsolod a 3D funkciót.

2017. jún. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
szerintem vegyél ilyet Poner Saund DLP600 5000 lumens aktív 3D és ahóz aktív 3D szemüveg kell ja és nem kel letöltened 3D filmet mert ezzel a projektóral átalakítható 3D be úgy hogy a 3D menüben a 2D to 3D választod és összemossa aztán felteszed a szemüveget és már nézheted is a filmet ja és az ára a projektórnak 90.000-150.000 FT ig terjet te én találtam 105.000 FT ért sok szerencsét és jó filmezést
2017. jún. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100-ért sokkal jobb 3D-képes projektort is kap, mint ez a mini kínai hulladék.
2017. jún. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem tervezek venni semmit, legfeljebb egy kétszínű szemüveget, és bekapcsolom a programon a már említett 3D funkciót.

Vagy a már meglévő szemüveghez(zöldes) egy olyan filmet nézni ami így működik. Talán ez lenne a legjobb, csak azt nem tudom ilyenkor mit kellene módisítani a programon.

2017. jún. 23. 15:39
 10/13 anonim ***** válasza:
Most akkor mit akarsz? Az utolsó válaszod egy érthetetlen katyvasz... Mint említették aktív 3D-hez min. 120Hz-et tudó monitor szükséges + spéci program; passzívhoz passzív 3D-t tudó monitor. Ez a két választási lehetőséged van.
2017. jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!