Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen iróprogrammal tudok...

Milyen iróprogrammal tudok flac formátumból minőségi AUDIO CD -t irni?

Figyelt kérdés
Egy teszthez kellene holnapra és a flac formátból való íráshoz szükség van bizonyos hardverrel megáldott gépre vagy egy régi p4 essel is tudok irni ilyen formátumból audiót?

2017. jún. 24. 19:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

átkonvertálod wav-ba a flac-okat, utána bármelyikkel.


vagy: [link]

2017. jún. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
legegyszerűbben azt hiszem a format factory val van erre lehetőség
2017. jún. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
azt hiszem tévedtem a format factory nem tud írni. Akkor pl a easy cd da extractor-t javaslom. az azt hiszem nem ingyenes de azért beszerezhető.
2017. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Definiáld a minőségi audió CD fogalmát... A flac dekódolása nem okoz minőségromlást. Újratömörítés nincs. A lemez olvashatósága a lemeztől és az írótól függ, nem a szoftvertől.
2017. jún. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Flac formárumból majdnem gyári audio cd minőséget ki lehet hozni megfelelő iróval és lemezzel, verbatim audio lemezre régen már írtam flac ból de már nem emlékszem milyen iróprogrammal.
2017. jún. 24. 22:58
 6/18 A kérdező kommentje:

Igaz nem plextorral hanem egy pioneer iróval, most is az van, de be tudok szerezni plextor irót is ha azzal jobb a minőség bár nem hinném. Nero valamelyik ezt tudta de már nézem egy párat nem ismeri fel.

Ha waw ba konvertálom romlik a minőség nem?

2017. jún. 24. 23:01
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez a cd burner amit linkeltél ez papirforma szerint viszi, holnap ki is próbálnom ha le tudok ilyet szedni valahonnan :)
2017. jún. 24. 23:03
 8/18 anonim ***** válasza:

Nero Burning ROM a legjobb erre a célra. Komlett albukokra és válogatásra is kiváló, válogatás esetén normalizáni lehet a számokat azonos hangerőre. A többi író ezt nem tudja, vagy csak suta módon.

Kiváló minőségű CD-lemezek (Taiyo Yuden, Mitsui/MAM, Vebatim Music, stb.):

[link]

2017. jún. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Bocs az elírásért, természetesen komplett albumokra gondoltam, nem ellenőriztem le, amit írtam.
2017. jún. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

WAV-ba nem konvertálsz, hanem kicsomagolsz.

A FLAC fájlt úgy képzeld el, mint egy RAR-t vagy ZIP-et, csak a becsomagoló algoritmus audio anyagra van optimalizálva. Amikor kitömöríted WAV-ba, akkor az eredeti információt kapod vissza, nincs semmilyen adatvesztés vagy közelítés, mint az MP3-nál. WAv-ból meg már a legtöbb íó program tud audio CD-t írni. Arra nagyon figyelj oda, hogy ne adat CD-nek írd ki, hanem audio CD-nek! Javasolt kicsomagoló szoftver a CueTools.

2017. jún. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!