Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az igaz hogyha tönkre megy az...

Az igaz hogyha tönkre megy az alaplapom vagy másik alaplapot veszek akkor új Windows termék kulcsot kell vennem mert az régi már nem lesz jó?

Figyelt kérdés

2017. jún. 30. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Dehogy igaz. A Microsoft játékszabályai szerint egy alaplaphoz egy kulcs használható amivel össze is lesz kötve a lapod és váltásnál új kulcs is kell, de én már váltottam alaplapot, egy Asus H110M-C D3-ról MSI B150M Bazooka Plus-ra és ugyanazt a kulcsot ütöttem be. Aktív a win10-em. Ja igen, egyébként win10 home 64bit-et használok.
2017. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként ha tönkre megy az alaplapod csak akkor váltasz? :D Bocs ezt nem hagyhattam ki :) Használd nyugodtam a mostani kulcsodat az új alaplapnál újratelepítés után, gond nem lesz belőle.
2017. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kulcs maga jó lesz, csak ha a vásárolt Windows-od OEM volt, akkor nem használod jogszerűen. Működni ettől még működni fog.
2017. júl. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: csak akkor lesz összekötve a lapod a kulccsal hogyha belépsz egy microsoft-fiókkal. Addig viszont nem lesz összekötve. De nyugi, én összekötöttem és úgy használom most egy másik lapon a kulcsot, persze előtte töröltem a fiókomból ezt az összekötést biztos ami biztos alapon.
2017. júl. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4: Szerintem összekevered a temékulcsos és a digitális licenszt. Utóbbinál nincs termékkulcs (és hardverhez sem köti - nem OEM), előbbinél meg nem kötődik MS account-hoz, hanem vagy hardverhez köti, vagy „dobozos” verzió.
2017. júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem keverem. Tudom mi a kettő közötti különbség de attól ez még úgy van ahogy leírtam. Ha aktiváltad egy kulccsal a windowst összekötheted azt és legközelebb elég csak belépned az MS fiókoddal hogy beaktiváld. Ez így a hivatalos módi. Nem hivatalos módi ha csak úgy újra használod a kulcsot egy totál más alaplapon. Attól még használható csak ez nem szabályos.
2017. júl. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem OEM van, azzal aktiváltam először, egy kulccsal. Aztán hozzá kötöttem a fiókomhoz és következő telepítésnél elég volt csak belépnem MS fiókkal az aktiválás idejére. Alaplapcserénél meg kénytelen voltam újra beütni a kulcsomat.
2017. júl. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
"előbbinél meg nem kötődik MS-accounthoz" Dehogynem, a flpt használja fel ahhoz, hogy beazonosítsa a lapodat így aktiválhassa a rendszeredet. Szóval amit írtál, hogy hardverhez köti az igaz, de egy MS fiókot használ még hozzá.
2017. júl. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!