Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy sorozat, melyet mkv...

Green Day4 kérdése:

Van egy sorozat, melyet mkv kiterjesztésben tudtam letölteni. Nekem viszont avi-ra lenne szükségem. De a végeredmény nagyon "kockás" de csak a gyors mozgásoknál. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
Nekem elég alap dvd lejátszóm van és régi típus is, ezért akarom olyan formátumra írni, amit bármikor bármelyik lejátszón meg tudok nézni. Amit letöltöttem, biztos hogy jó minőségű. Milyen programmal, vagy mit javasoltok, hogy ne legyen a gyors mozgásoknál pixeles az avi videóm. Akármilyen jó minőségű beállításokkal próbálkoztam, mindig ez maradt a problémám. A válaszokat előre is köszönöm.

2017. júl. 2. 18:17
1 2
 1/11 Hominida ***** válasza:

"Nekem viszont avi-ra lenne szükségem. De a végeredmény..."


Minek a végeredménye?

2017. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kkovax38 ***** válasza:

Ingyenes a FormatFactory, [link]

letöltöd, felrakod, elindítod, ráklikkelsz a Videó, majd az MP4 vagy az avi-ra, + fájl hozzáadása, itt beállítod hogy hová konvertálja, kimenet beállítása, (én nem szoktam változtatni), majd ok és indítás. Szerintem az MP4 videó megfelel neked, a YouTube is ezt használja.

2017. júl. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves Hominida! Elnézést ha hiányos volt a kérdésem, de talán tovább olvasva, vagy értelmezve "mkv kiterjesztésben tudtam letölteni, nekem viszont avi-ra lenne szükségem" kiderül hogy konvertálásról van szó. :)
2017. júl. 4. 15:25
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves kkovax38! Én is próbálkoztam a Format Factory-val, és akárhogy állítottam mindig elkezdett pixelesedni a gyors akcióknál a videó. Nos egy sorozatról van szó ami, 45perces részekből áll, 624x352 felbontású. Ezt szeretném avi-ba átrakni ami szép minőséget produkál. Megnéztem a máshonnan letöltött korábbi évadokat, amik jó minőségűek. Ugyanazokat a felbontást bitsűrűséget stb beállítva, valahogy mégsem az a végeredmény amit vártam. Pedig az mkv filmet is megnéztem, de viszont az jónak tűnik. Azért kértem segítséget, hátha valaki tud olyan alkalmazást, vagy tippet, trükköt adni, hogyan lehet normális konvertálást végezni mint a profik.
2017. júl. 4. 15:34
 5/11 Hominida ***** válasza:

Tudod, ha a reménybeli válaszadónak értelmeznie kell a kérdést, kideríteni a benne rejlő tényeket, az akkor is fölösleges további kérdezősködést, késedelmet okoz, ha félretesszük azt a problémát, hogy aki segítséget szeretne, az maga is lépjen a segítség felé, annyit, amennyit tud.


Igen, én is konvertálást sejtettem, de mielőtt nekikezdek tanácsokat adni a konvertáláshoz, jó ezt tisztázni, azért, hogy ne írkáljon az ember fölöslegesen. De rendben, tisztáztuk.


A konvertálás során a program újratömöríti a forrásfájlból kiolvasott képeket. A videók tömörítése abban tér el a fényképekétől, hogy nem a tömörítés erőssége, hanem a végeredmény mérete van célként előre megadva. Úgy, hogy meg kell adni a tömörítéskor, hogy hány kilobitet engedélyezünk egy másodpercnyi videó tömörített tárolására, kilobit per seconds, kbps. Ha túl keveset, akkor az olyan szakaszoknál, amelyeknek a tömöríthetősége nem túl jó, mert sok dolog változik a képen az egymást követő kockákon, ott a program a tömörítést erősebbre veszi, nagyobb mértékű egyszerűsítéseket enged meg magának a kép részleteiben, ilyenkor látszani kezdenek a tömörítési blokkok, ez a kockásodás. Ha a filmben sok ilyen jelenet van – sok pixel változik egyszerre, vízfodrozódás, lángok, robbanás, száguldás –, az előidézhet ilyen jelenséget.


A megoldás az, hogy a tömörítési rátát elég nagyra kell állítani, és akkor a tömörítő program nagy mozgásteret kap, a tömörítés során nem kell erős tömörítést, fokozott egyszerűsítést használnia. A DVD minőség 8000 kbps (8 millió bps), én körülbelül 2000-2200 kbps-t szoktam választani, nagyon szélesvásznú képméretnél lemegyek akár 1500-ra is. A képméret alapján számítsd ki az 1 másorpercre eső képkockák és a képenkénti pixelek számainak szorzatát, és én általában ezt szoktam 0.2 értékkel szorozni, első közelítésben, kevéssé akciós filmnél 0.15 is teljesen jó szokott lenni. Értelemszerűen egy HD felbontású képnél így nagyobb tömörítési ráta adódik, mint egy normál 4:3-as képnél.


Számolj utána, és lehet, hogy te eddig nagyon alacsony rátát használtál.

2017. júl. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Hominida ***** válasza:

A tömörítőprogramok a szolgáltatásaikon kívül abban különböznek egymástól, hogy milyen formátumú filmeket tudnak létrehozni, és a tömörítési algoritmusuk mennyire hatékony és mennyire gyors. A programok egy része a programba épített saját tömörítőt használ, kisebb részük külső, azaz a gépre külön telepített kodeket. Az utóbbiak annyiban jobbak, hogy ha a gépemen van egy nagyon erős, jó minőséget adó, gyors XviD kodek, akkor a program ezzel végzi a tömörítést, míg a programok gyártói által írt saját tömörítők lehetnek kicsit gyengébb képességűek.


Szorosabban nézve az AVI nem videóformátum, mert azon belül lehet a videó DivX, XviD, MP4 formátumú is, ahogy az MKV-n belül is többnyire, de nem kizárólag a H.264 formátumú videót találjuk. A különféle formátumok között van minőségi különbség. A DivX jó, régebben finoman paraméterezhető kodeket gyártottak hozzá. Az XviD ugyanazzal a rátával egy kicsit jobb minőséget tud tartani (=kevés kockásodás, éles kép), és a PAL szabványnál nagyobb képméretet is tud. Az MPEG-4 az MPEG-2 (ld. DVD) utódja, a minősége nem valami kiváló, de a tömörítés hatékony, a többinél valamivel kisebb fájlt eredményez, a streameknél ezért terjedt el. Az MKV formátumú filmek nem streamelhetők jól, mert a belső kódolás nagyobb szakaszokon átívelő, viszont a HD és más nagy felbontású videókra a leginkább elterjedt.

2017. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a teljeskörű felvilágosítást. Ezzel most kaptam pár tippet. De még egy kérdésem lehetne? A konvertáláson kívül még mire gondoltál a kérdést olvasva?
2017. júl. 4. 16:23
 8/11 A kérdező kommentje:
Arra esetleg akad tanácsod, hogy hogyan lehet úgy olyan jó kockáskodás mentes 624x352 felbontású, kb 43 perces és 350mb nagyságú videót?
2017. júl. 4. 16:57
 9/11 Hominida ***** válasza:
Nem a válaszadó feladata a találgatás. A kérdésedben KÉTSZER hagytad ki s konvertálás megnevezését, a #8-as kérdésedből is kihagytál egy állítmányt. Úgy gondoltam, hogy mielőtt nekikezdek megírni a segítséget, meggyőződök róla, hogy a kérdező egyáltalán tudja, hogy miről beszél. Lehetne szó lejátszó megváltoztatásáról, az abban erőltetett hamis formátumról, az MKV fejlécébe való belepiszkálásról, az MKV kiterjesztés AVI-ra átírásáról, kapásból ennyi is elég. Elvárható, hogy a kérdező fogalmazza meg a kérdését, ha már segítséget vár. Nagyon sok analfabéta tesz fel itt megfejthetetlen vagy nemtörődöm módon odavetett kérdéseket, és a magamfajta mazochista ilyen esetekben is tesz kísérletet a kérdés kibogozására. Nem kötelességünk. De amikor visszakérdez valamelyik válaszadó, az a többi idekattintó, leendő válaszadó tájékoztatásáért is történik.
2017. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Hominida ***** válasza:

Mielőtt belekötnél, észrevettem, hogy rosszul neveztem meg a kimarad szó vagy szavak mondattani meghatározását.


A három megadott paraméterből kettő megadja a harmadikat. De szokásos 25 fps sebességű videónál az 1100 kbps ráta éppen megfelel mindháromnak.

2017. júl. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!