Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » [Windows 7] Miért jelent meg...

[Windows 7] Miért jelent meg a csatlakoztatott eszközök listájába a belső merevlemez, és hogyan lehet eltávolítani onnan?

Figyelt kérdés
Nem tudom miért nem veszi észre az op. rendszer, hogy a merevlemezről van szó. A hibaelhárítás nem talált semmi problémát abban, hogy úgy lehetne kiadni (lecsatlakozni) vele, mint bármely más perifériás adathordozóról (USB pendrive, külső merevlemez, mobiltelefon ;stb), csak ugye nem engedi, mert rajta van minden adat.

2017. júl. 7. 06:11
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Valószínűleg a BIOS-ban van beállítva a HOTPLUG, azaz a SATA meghajtókat (legyen akár HDD, CD, ...) futó rendszer alatt is el lehet távolítani.

Tehát a Win jól értelmezi, csak ugye mivel arról fut, nem engedi leválasztani. Több HDD esetén pl. a nem Win HDD ilyen módon a gép kikapcsolása nélkül leválasztható (kikapcsolható, kiszerelhető) és visszarakható.

2017. júl. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A gépemben ez az egyetlen merevlemez, tehát nem értem, miért jött elő az utóbbi pár hét alatt. A BIOS-ban mit kell beállítani ahhoz, hogy lekerüljön a külső perifériák listájáról, ugyanakkor ne legyen baj belőle?
2017. júl. 8. 09:03
 3/3 anonim válasza:

Üdv!

Nekem is hasonló problémám volt. Készítettem egy reg kulcsot, hogy legközelebb ne kelljen bepötyögni az egészet kézzel. Ez megoldja a problémát, csak futtatod, hozzáadás a regisztrációs bejegyzéshez, és újraindítás után eltűnnek a belső lemezek az eltávolítható listából.

Win7-nél tökéletesen működik, win8-8.1-nél rendszerfrissítések után mindig újra kell futtatni. Win10-nél ez a megoldás nem műxik.

Feltöltöttem megára, innen leszedheti akinek hasonló problémája van:

[link]


Üdv: Sheriff

2018. jún. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!