Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sony Vegas Pro vagy Premiere...

Sony Vegas Pro vagy Premiere Pro/After Effects?

Figyelt kérdés
Esdig SVP-t használtam, de mindig is gondolkodtam, hogy váltani kéne az Adobe programokra, viszont olyan bonyolultnak tűnik a használatuk. Szerintetek melyik a jobb? Van, amelyik többet nyújt a másiknál, vagy maradhatok nyugodtan a Vegas Pronál?

2017. júl. 20. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
az egyik tanárom cége videószerkesztéssel is foglalkozik. Mikor ezt kérdeztem azt mondta hogy tök mindegy melyiket használod.:D
2017. júl. 20. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg mindegy.
2017. júl. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Vegas és a Premiere is profi vágóprogram. Vannak akik a saját igényeik miatt inkább az egyik mellett teszik le a voksukat, de ezek annyira változó és lényegtelen szempontok, hogy objektíven nem lehet kiválasztani egy jobbat. After Effects viszont egy teljesen más típusú program, nem lehet összehasonlítani a másik kettővel. Hatalmas tudása van, és olyan dolgokat lehet benne megcsinálni, amikről egy vágóprogramban nem is álmodtál, azonban ha csak snittek összeillesztésére használnád, akkor nagyon macerás, nem is arra való.


Tehát ha már megszoktad a Vegast, akkor maradj annál, de ha szintet akarsz lépni, tanuld meg mellette az After Effects-et is.

2017. júl. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sony vegas könnyebb, Premier Pro több lehetőséget ad (én így látom)


After Effects pedig speciális effektekre van szabva, snittek összerakására legkevésbé alkalmas. Nagyon lassú vele dolgozni vágás terén, viszont 2-3D-s animációkat nagyon jókat lehet csinálni


Javaslom a videocopilot/Andrew Kramer youtube csatornáját

2017. júl. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy mire való az AE, nem is videóvágásra akarom használni. :) Csak már kipróbáltam egyszer-kétszer, és annyira bonyolult volt. De igazatok van, nem is tudom, miért írtam bele a kérdésbe. Fáradt voltam már. :D

Köszi az eddigi válaszokat!

2017. júl. 20. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!