Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy rajzoljak arcot photoshop...

Hogy rajzoljak arcot photoshopban?

Figyelt kérdés
Van erre valami módszer? Vagy gyakorolni kell? Eddig alsó rétegbe raktam egy fotót. és fölé átrajzoltam, de nagyon rossz lett.

2017. júl. 27. 21:00
 1/2 tabaki ***** válasza:
100%
Papíron jól rajzolsz? Mert amíg nem tudod, mire kell figyelned, addig hiába a drága szamárvezető. A Photoshop is csak annyit tud, mint te. Esetleg megpróbálhatod az átrajzolás előtt effektezni, poszterré egyszerűsíteni, hátha az segít észrevenni a lényeget, de meg kell mondjam: Szerintem az egész cél értelmetlen. Ezen a módon született már sok érdekes rajz, de jó bezzeg annál kevesebb. A rajzi -- és általában a képzőművészeti -- ábrázolásnak mások az alapjai, mint a fotónak. Csináld szabad kézzel, lehet, hogy sosem leszel vele elégedett, de az biztos, hogy sokkal izgalmasabb lesz az eredmény.
2017. júl. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok profi, hobbirajzoló vagyok, és nálam ez működik:

- Megrajzolom a lineartot: papíron és beszkennelem, vagy eleve a gépen. Talán az előbbit jobban szeretem, mert laptopon csinálom, és nem olyan óriási a monitor, papíron viszont látom az egészet. Ha gépen rajzolom, akkor több rétegen. Először nagyjából, azt leveszem kb 50%-ra, teszek rá még egy réteget, ott már konkrétabban rámegyek, elkezdem kialakítani... és így tovább, míg kapok egy határozott, tiszta vonalakból álló vázlatot (kb 3-4 layer, és az utolsót hagyom meg).

Ha scanneltem, akkor "feltakarítom" a scannelést. Kiveszem fehér hátteret, sötétítem a vonalakat, eltüntetem a maszatokat, papírhibákat.

- Választok egy alap háttérszínt. Ráteszem a lineartot.

- Kikeverek egy alappalettát. A bőrszínhez 3 tónust, egy világosat, egy közepeset meg egy sötétet. Aztán ennek a 3 színnek a mindegyikéből csinálok egy kb. 4 színes sorozatot, hogy legyenek árnyalataim. Aztán majd abból válogatok.

- Kitalálom a fényforrásokat, nyilakkal be is jelölöm magamnak.

- Felviszem a középső színt a lineartra.

- Nagyjából, lendületes ecsetkezeléssel felviszem a sötéteket, és a világosakat, hogy kb. hol lesznek.

- Aztán belenagyítok és elkezdem kidolgozni.


Nagyvonalakban ennyi. De mindenkinek más technika jön be, ki kell tapasztalni. Viszont abban igaza van az előttem szólónak, hogy a PS annyit tud, amennyit te. Ha amúgy kézzel nem tudod megrajzolni, ő se fogja megrajzolni neked.

Ha gondolod írj privátot, és mutatok rajzot, és válaszolok a pluszban felmerült kérdéseidre, ha tudok :)

2017. júl. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!