Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyikkel érdemes kezdeni?...

Melyikkel érdemes kezdeni? Cinema 4D vagy Blender?

Figyelt kérdés
Melyikbe könnyebb beletanulni, melyikhez van több leírás, tutorial? Tudom, hogy a C4D nem ingyenes, de ha ettől eltekintünk melyiket mondanátok?
2017. aug. 2. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Blender
2017. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben lehetne? :D
2017. aug. 2. 23:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Blender egyértelműen, a Cinema 4D az inkább céprogram. A Blender pedig egy svájci bicska. Minden megvan benne. tökéletes arra hogy elkezd. Nem egy trash basic program amit csak a kezdők használnak. Mindenben elég erős, viszont az iparban csak azért nem használják mert ott minderre az adott cél szoftvert használják.
2017. aug. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A blendernek jellegzetessége mindennek van gyors gombja, és azzal is szokták használni mint sem inkább hogy a legördülő menükben kutakodj. Nehéz megszokni és megjegyezni egyből több 100 hotkey-t főleg kezdőként, de ha beírod google be, egy csomó tök jó össszegző képet találsz a funkcókról és a hozzátartozó gyors gombokról, és ha az letöltöd akkor nem is kell írogatnod a gyors gombokat txt-be mint egy hülye, mint én :D. Ezeket a gyors gombokat nem kell megtanulnod, mert megtanulod ha használat közben és kész.

Cinema 4D volt az első program amit először használtam, de inkább úgy tartom hogy a Blender az első program amit ismerek. A Cinema 4D ismeretem elenyésző ahhoz képest, és már le is kopott.

2017. aug. 3. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*rádragad
2017. aug. 3. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ha a Blendert egyszer megtanulod, kb otthon leszel minden 3D-s programban. Minden megtalálató, és ezáltal megtanulható benne amit más programokban használnál.

Nyílván vannak gyengéi, de melyik proginak nincs?!

A másik meg az, hogy ugye teljesen ingyenes, egy ilyen programért nem kevés pénzt elkérhetnének, és ebből következik, hogy hatalmas a blender community. Sokkal több segítséget, tutorialt fogsz találni mint C4D-hez, ezzel megkönnyítve a tanulási folyamatot.

Én Blenderrel kezdtem még anno jó pár éve, már akkor megfogott, utána végig ugráltam kb az összes 3D-s programon (Maya,3DsMax,C4D), de mindig visszatértem a Blenderhez.

Csináld kitartóan, ez elején lehet nehéz lesz, de annál nincs jobb mikor már ismered a program minden részét, és tényleg csak a képzeleted szab határt.(meg a géped, de az ilyen programoknál ez már csak így van :D).

2017. aug. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!