Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Konfiguráció: 3D tervezéshez...

Cydor kérdése:

Konfiguráció: 3D tervezéshez és film vágáshoz mit érdemes összerakni?

Figyelt kérdés

egy ajánlott konfigurációt szeretnék kérni


mentés minden NAS-ra, hybernálás soha, a nagy méretű fájlok miatt gyors ssd és sok ram, 1 db 3D monitor és 1 normál monitor.


kell-e HDD, vagy elég egy 60-120GB ssd

milyen tulajdonságok alapján érdemes kiválasznatni a hardwereket erre a célra

(én AMD-ben gondolkodok, mindig ATI kártyákat használtam) mostanában nem saját gépen dolgoztam.

Így hasból itt egy konfig (talán túlméretezett kicsit), de kérnék lehetőleg konkrét márka, típust, illetve melyik megoldás nem, melyik jobban alkalmas? Árban hogyan lehetne kis kompromisszummal faragni (nem főállásként fogok ezzel dolgozni, csak mellékállásban, így a későbbi bővítés is játszik a költségkompromisszumok érdekében)?


oprendszer: Ubuntu 16.04 (X64), Blender,


Main - AMD FX 8370 4.4GHz O/C 8-Core

+ AMD Wraith Silent Cooler /

AMD 970 chipset motherboard,

Dual PCI-e 16x slots CF,

RAM - 12GB DDR3 1600MHz Dual Channel, up to 32GB support

GPU - AMD Radeon R9 380X 4GB GDDR5 256-Bit,

2048 Stream Cores, DVI/HDMI/DiplayPort, 4K Support, DirectX12

Storage - 60GB SSD 6Gbps Solid State Drive

- 700W PSU 80+ Cert

- 2x USB 3.0, 1Gbs Ethernet, 5.1 Audio, DVD+-RW Burner



2016. aug. 2. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

a cpu és a ram erre már talán sok is (bár tudjuk, sose elég)

viszont a 120gb elég karcsú hd filmekhez. ha szeretnél temporary szinte raw videokkal dolgozni (már miért ne szeretnél, hisz úgy a leggyorsabb), akkor ez a 120gb néhány perc alatt elfogy.

2016. aug. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
igen ezen én is gondolkodtam, de úgy döntöttem hogy inkább majd az update időszakba kerül bele, legfeljebb csomagolok a gépbe mégis egy hdd-t..
2016. aug. 2. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!