Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van egy Gigabyte B250M-DS3H...

Fcbpetya kérdése:

Van egy Gigabyte B250M-DS3H lapom és Win 10 pro 64 bit van fent, és az integralt hangkártyája mindig jelzi, hogy ki és bedugtam az aljazatot, pedig állandóan be van dugva a zöldbe, de a fejhallgatónak észleli. Miért?

Figyelt kérdés
Zavaró nagyon mert filmek, online játékok közben meg kiléptet emiatt. Csináltam már frissítést is ,próbáltam manuálisan konfigurálni de semmi... Valakinek valami tippje??

2017. aug. 4. 16:48
 1/2 Takysoft ***** válasza:

Integrált hangkártya nem létezik, csak integrált hangchip.


Először is tedd fel a legfrisebb Realtek HD audio drivercsomagot a Realtek honlapjáról (ne az asus honlapjról)

Ha fent van a driver, akkro asszem abban lehet konfigurálni, hogy a bedugott jackdugó mi is pontosan.

Ott azt hiszem megcsinálhatod azt is, hogy másikba dugod. Nem nagyon számítanak a színek. Lehet, h az egyik jackdugó hibás....


Amit még meg lehet nézni.... ha indítasz egy live ubuntut, az is fel fogja ismerni a hangot. Ott is megszakadozik vajon?

(mert ha jól sejtem, akkor úgy érzékeli a rendszer, mintha kirántottad volna a jack-et, majd visszadugtad volna... nekem a telefonom csinálja ezt folyton. mozdul egy kicsit a jackdugó, és zeneszámot is vált... mert azt hiszi, hogy headsetkódot kapott...)


minden esetre ubuntuval be tudod lőni, hogy szoftveres vagy hardveres a hiba. Ha ott is csinálja, akkor az adott csatlakozó hibás. Ha garis, vissza lehet vinni.

Ha nem garis, használj mást.


Legrosszabb esetben van USB-s hangcucc is. Olcsón is.


Amúgy, azon az alaplapon van SPDIF csatlakozó is. Ez mondjuk fejhallgató esetén nem segít, de ha van egy remek SPDIF-et is támogató hangszetted (logitech Z625 pl), akkor szépen fog szólni azon is.


Aztán olyan lehetőséged is van, hogy a hangcuccod a számítógépház jackdugójába dugod bele. Mondjuk ez a legtöbb esetben nem ajánlott annyira, de ha az alaplapi csatlakozóval gondok vannak, működhet.


Aztán olyan lehetőség is van, hogy HD audió helyett AC97 kompatibilisre kapcsolod az UEFI-ben (régi gépekben BIOS) a hangchipet.

Így mondjuk bukod az 5.1-et, de teljesen máshogy használja az egész rendszer, lehet h épp ez oldja meg.


Aztán... ha megszakadozik a kapcsolat, akkor ugye a driver minden megszakadásnál felugorhat... ha jól sejtem, lehet h épp ez zavar téged. Ezt a driverben ki is lehet kapcsolni úgy tudom...

ilyen esetben a kis szakadozásoknál max elmegy a hang egy tizedmásodpercre, de nem ugrik fel semmi ablak.


Ha nincs ilyen a driverben, akkor pedig esetleg töröld le a drivert a francba, és hagyd, hogy a windows leszedjen egyet.

Az csak a drivert szedi le, semmilyen sallangot, kezelőcsomagot hozzá biztosan nem. Kevesebb beállításod lesz, de tuti nem ugrik fel a realtek szoftvere, ha eleve nincs is vent.



szóval nem tudom mennyire értettem a problémádat, de sokféleképp el lehet indulni. :)

2017. aug. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

igen,köszi szépen...


jól látod,mindig azt értékeli,hogy ki és be dugom a csatlakozót,viszont a hang nem megy el 1 sec-re sem... :)

próbáltam beállítani a drivert de sehol nem találom... egybéként fejhallgatónak észleli,pedig nem abban van :)

2017. aug. 4. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!