Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Azt hiszem valahogy a telefono...

Azt hiszem valahogy a telefonomra került egy vírus, a neve "OMACP", hogyan szedhetném le? Sürgős!

Figyelt kérdés

A minap épp az alkalmazások listáját nézegettem, amikor szemet szúrt egy "OMACP" nevű alkalmazás. Utána olvastam, és mindenhol azt írják, hogy egy ez vírus, a vírusirtóm viszont soha nem jelezte. Ha ez valóban egy vírus, mit lehet tenni vele, milyen kárt tud okozni, és hogy tudnám eltávolítani? a gyári visszaállítás az egyetlen mód?


Köszönöm a válaszokat!


2017. aug. 21. 00:55
 1/9 anonim válasza:
2017. aug. 21. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És arra esetleg tudnátok választ adni, hogy hogyan kerülhetett rá a telefonomra?
2017. aug. 21. 01:45
 3/9 anonim válasza:
Ahhoz kene latni a telefonodon levo elozmenyeket, a letolteseidet meg a fent levo appokat. Gyanitom hogy valami megbizhatatlan forrasbol szarmazo appot szedtel le vagy virusos oldalra kattintottal. Sajnos ezt innen tavokrol nehez megmondani.Amugyajanlom hogy csinaljal rendszertolteskori vizsgalatot a telefonodon valamelyik virusirtoval!
2017. aug. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Egyebkent ez egy kém program lesz, aminek valszeg a celja a banki adataid megszerzése(angol oldalon talaltam hozza egy reszletesebb leirast). Amugy MMS-ben terjed es mar 4 evvel ezekott us letezett l, tehat nem uj virus. Nekem viszint gyanus hogy nem szoktad frissiteni a virusirtidat rendszeresen
2017. aug. 21. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

[link]

Eltávolításahoz meg egy modszer

Es itt egy link ahol reszlegesebben leirjak hogy mit is tud ez a virus csinalni:

[link]

2017. aug. 21. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Itt meg van egy viruselemzes hozza:

[link]

Kell meg valami rola?

2017. aug. 21. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
4 frissen telepített vírusirtó volt lent, mindegyikkel többször is átvizsgáltattam, egyik sem talált semmit. Egyébként, ha mégis a gyári visszaállítást választom, az is biztosíték arra, hogy nem látom viszont ugye?
2017. aug. 21. 03:09
 8/9 anonim válasza:
Igen, az a legbiztosabb ha avval torlod le
2017. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszokat!
2017. aug. 21. 11:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!