Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal tudnék...

Milyen programmal tudnék egyszerűen biztonsági másolatot készíteni a fájlaimról?

Figyelt kérdés
Szeretnék időnként biztonsági másolatot készíteni bizonyos fájlokról, egy külső merevlemezre. Olyan program kellene, ami megnézi a fájl módosításának idejét és ha újabb a fájl, akkor a külső merevlemezen lévőt felülírja, ha ugyanaz a dátum, akkor kihagyja. Tehát nem másololjon át feleslegesen semmit. (Pl. Ha a teljes Dokumentumok mappáról kell nekem biztonsági másolat, de a legutóbbi mentés óta csak 3 fájl változott, akkor csak azokat írja felül, a többit hagyja érintetlenül.) Fontos, hogy egy az egyben másolja át a fájlokat, ne képfájlt készítsen belőlük. Sajnos én csak olyan programokat találtam, amik képfájlt készítenek.

2017. aug. 24. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

rsync

Bár gondolom Windowsra kell, ott fogalmam sincs, hogy működik.


Vagy használj valamilyen felhőt, azoknál szokott opció lenni a backupra.

2017. aug. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos én csak olyan programokat találtam, amik képfájlt készítenek."


Akkor nézegesd tovább mert Én csak olyat tudok ami tud mappát/fájlt is menteni, egy az egybe. Mód szerint nem tudom így nem használtam.

Acronis True Image

AOMEI Backupper

2017. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 coopper ***** válasza:

Szia.


xcopy (része a windowsnak), csak megfelelően kell paraméterezni :


Amit kiemelnék a helpjéből (xcopy /?):


/D:h-n-é : A megadott napon vagy később módosult fájlok másolása. Ha nem ad meg dátumot, csak azon fájlok lesznek másolva, amelyek forrásdátuma frissebb, mint a célfájl dátuma.


/E : Az üres könyvtárak és alkönyvtárak is másolásra kerülnek. Ugyanaz, mint az /S /E. A /T kapcsoló módosítására is alkalmas.


A legegyszerübb ha irsz hozzá egy batch scriptet és azt futtatod amikor kell.


Sok sikert.

üdv.

2017. aug. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!

Ha biztonsági másolatot szeretnél készíteni, hidd el, megéri, ha nem hagyod ki az "emberi tényezőt". Egy program meghibásodhat, meghekkelhetik stb. Ha fontos a másolat (hiszen épp ezért készíted), jobb, ha Te magad végzed. Én magam mindig így teszek.

Üdvözlettel! János

2017. aug. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek! A batch fájl jó ötlet, ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak. Azt hogy lehet beleírni, hogy ne kérdezze meg, hogy felülírja-e a létező fájlokat, hanem automatikusan csinálja?


Ez a kis próba programom:

D:\teszt B:\teszt /D /K /E /H


És erre kellene mindig "a"-val felelnie automatikusan.

Overwrite B:\teszt\1.txt (Yes/No/All)?

2017. aug. 25. 10:06
 6/8 A kérdező kommentje:
Tisztelt János! Én csupán a személyes fájlaimat szeretném biztonságban tudni, nem vállalati titkokat. Ezek más számára értéktelenek, ezért nem kell tartanom a meghackeléstől. Tudom, hogy így is van rá esély, de potenciálisan nem vagyok célpont. Az emberi tényezőt, azért (is) szeretném minél jobban kizárni, mert nagy benne a hibalehetőség. Nem egyszer történt meg, hogy valamit elfelejtettem lemásolni és csak később jöttem rá. (Szerencsére még időben.) Emellett macerás is kézzel csinálni.
2017. aug. 25. 10:22
 7/8 coopper ***** válasza:

Szia.


Benne van az xcopy helpjében (xcopy /?) :


/-Y : Létező célfájl felülírására való rákérdezés engedélyezése.


Sok sikert.

Üdv.

2017. aug. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tényleg benne van, ezek szerint csak figyelmetlen voltam.
2017. aug. 25. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!