Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy lehetne így a képet...

Hogy lehetne így a képet megcsinálni?

Figyelt kérdés
Szeretnék úgy képet össze szerkeszteni, hogy egy focipályára a 2 focicsapat lógóját rátenni. Hogyan lehet ez a legegyszerűbben megcsinálni? Vagy ehhez mindenképpen photoshop használata kell?
2017. aug. 24. 13:53
 1/5 A kérdező kommentje:

[link]

ilyesmire gondoltam, hogy egy háttér előtt a 2 csapat logója

2017. aug. 24. 14:02
 2/5 Dongaben ***** válasza:
Ilyen egyszerű dolgot, akár a Windows-os "Paint" programmal is. Komolyabb képszerkesztéshez ott az ingyenes "Gimp".
2017. aug. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is Paint programmal próbáltam, ki is választottam a hátteret, és amikor a lógót szerettem volna rá rakni ( [link] ) erről lenne szó, akkor egy nagy kocka fehér hátteret is beilleszt a logóval együtt. :(
2017. aug. 24. 14:11
 4/5 tabaki ***** válasza:

Nem tudom, hogyan csináltad, mert kijelölés és másolás után a Paint is beilleszti.

A Paint ettől függetlenül alkalmatlan a tisztességes munkára, használj inkább normális képszerkesztőt, én is a Gimpet javaslom.


A módszer: Megnyitod a képeket, varázspálcával az embléma hátterére kattintasz, aztán Kijelölés → Invertálás. Így most a logó lesz kijelölve, Ctrl+C (másolás), átállsz a másik képre, aztán Ctrl+V (beillesztés). A Rétegek ablakban megjelenik egy Lebegó kijelölés réteg, ezt ne rögzítsd, hanem ennek az ablaknak a bal alsó sarkában lévő Újlap-gombbal alakítsd új réteggé. Most tehát a logó egy másik rétegen van az alapkép fölött, ezt a nyilaskereszttel húzhatod a megfelelő helyre, és a kicsiből nagy kockára mutató nyíllal jelölt gombbal méretezheted megfelelőre.

2017. aug. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem használj paint.net-et. Nagyon egyszerű, és mégis rengeteg mindenre képes. (Nem, nem a sima Paint, paint.net)
2017. aug. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!