Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » . Xlsx fájlt miért nem sikerül...

. Xlsx fájlt miért nem sikerül megnyitnom 2002-es Excellel?

Figyelt kérdés
Valamit elállíthattam, vagy nem tudom, mert korábban nem volt ez gond (amiből úgy gondolom, hogy az ilyen kiterjesztésű fájlokat meg tudja nyitni a 2002-es), de amióta pár hónapja újratelepítettem a windows 10-et (jogtiszta), csak most akartam először használni az Excel 2002-t (jogtiszta), és azóta eleve jegyzettömbként menti le ezt a bizonyos eredetileg xlsx fájlt. A társítás se segít, mert nem ajánlja fel az Excelt, és a saját gépről se sikerül becserkészni, az áruházban meg csak valami másféle táblázatkezelőket találok, de nekem konkrétan ezzel, a 2002-essel kéne, hogy megnyíljon. Nem értem. Pedig ott van valahol, mert a tálcán van ikonja, és arról simán megnyílik maga a program. De akkor meg azt a bizonyos fájlt miért nem sikerül megnyitni vele? És egyáltalán hol keressem a gépen az Excel 2002-t, hátha mégis sikerülne társítani?

2017. aug. 27. 09:15
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy a böngészőben kéne átállítani valamit, amivel le akarom tölteni? Mit? Opera.
2017. aug. 27. 09:29
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az xlsx (és minden office dokumentum formátumának végén a +x karakter) azt jelzi hogy az újabb kiadások által támogatott formátumokról van szó, 2007-től és utána. A 2007 előtti kiadások nem ismerik fel ezt a formátumot maguktól mert még nem létezett mikor ezeket kiadták.


Van külön egy rendszerfrissítő program ami kompatibilissé teszi a régieket is, ezt kell telepíteni.


[link]

2017. aug. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom.
2017. aug. 27. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!