Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok olyan wincseszter...

Hogyan tudok olyan wincseszterre Win7-et felrakni amin már van egy másik gépre telepített win7 és adatok s nem akarom letörölni egyiket se?

Figyelt kérdés
Adva van egy laptop, melybe ssd-t raktam, s a régi hadd-t kivettem. Most használnám egy teljesen más asztali géphez de nem arra lett telepítve. Azonban nem akarom a kész rendszert letörölni, úgy akarnám megoldani hogy rátelepítem a másik gépre ott használom, de bármikor visszarakhassam a laptopba és ott is használhassam rendszerlemezként. hogyan oldható ez meg?
2017. aug. 30. 14:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sehogy, a két gépben eltérőek a hardver elemek, más-más driver kell hozzájuk, főleg, hogy az egyik laptop, a másik meg asztali gép.
2017. aug. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Macerás a dolog, de nem lehetetlen megoldani a dolgot.


Először is kell valamilyen boot manager progi (régen bootit ng-nek hivták, most Bootit Bare Metal - ez boot manager is és partició manager is)


Másodszor két particióra kell osztani a merevlemezt (ha már van rajta adat akkor Kötet zsugoritása parancsal a lemezkezelőben)


Aztán a boot manager progit be kell állitani, hogy vagy rejtse el vagy cserélje a particiókat a bootolásnak megfelelően.


Illetve be kell állitani azt is hogy legyen boot menű vagy ne legyen (ha van boot menű akkor minden egyes bootolásnál oda kell figyelni, hogy melyik menüpontról bootolsz). Ha nincs boot menű, akkor viszont a merevlemez cserekor kell beállitani a másik boot opciót.


Sok sikert.

üdv.

2017. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
végülis csináltam már ilyent csak ott win7-es gépre feltettem egy xp oprendszert. akkor ez ugyanaz, csak közben gépet váltok? ott is választani kellett melyik induljon be, akkorr itt aszerint kell választanom, melyik gépen van éppen?
2017. aug. 30. 20:55
 4/14 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha két egyforma oprendszert raksz fel, akkor az nem ugyanaz, és azt nem is lehet megvalósitani bootmanager progi nélkül, amit Te irtál az akkor van ha két eltérő operációs rendszert pakolsz fel, és először a kisebb verziójú operációs rendszert kell telepiteni, majd a magasabb verziójút.


xp, vista, win7, win8, win10


Sok sikert.

üdv.

2017. aug. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nekem jó a win7 win 8 páros is csak ugye itt a hardver is változik nem csak az oprendszer
2017. aug. 31. 10:34
 6/14 coopper ***** válasza:
Ha adott operációs rendszert mindig csak adott hardveren használsz, akkor semmi gond nem lehet belőle.
2017. aug. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
de itt eleve 2 teljesen különböző hardveről van szó, erről szól a kérdés.
2017. aug. 31. 12:55
 8/14 coopper ***** válasza:

Értem, hogy két hardver van, azért irtam ,hogy ha adott hardveren adott operációs rendszert inditasz el akkor nem lesz semmi baja.


Szinte minden windows hardverfüggő.


Nálad jelenleg a következő a helyzet :


1. Van egy laptop és ebből kikerült a hdd amin van egy működő win7 (ez az egyik hardverkonfiguráció)


2. Szeretnéd egy másik gépen használni ezt a merevlemezt, ez lesz a másik hardverkonfiguráció.


Tehát az asztali gépbe pakolt merevlemezre telepitsd fel a win8-at (vagy egy boot managert és úgy a win7-et) és készen vagy.


Csak arra kell vigyázni, hogy a laptopban mindig a Win7-et inditsd el, mig az asztali gépben mindig a win8-at.


Üdv.

2017. szept. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ilyen egyszerű? akkor a win8 észreveszi hogy van már valami a gépen s nem bántja?
2017. szept. 1. 09:17
 10/14 coopper ***** válasza:

Azért nem ilyen egyszerű az eset.


Először is függ attól is, hogy milyen lemezed van (ha GPT-s akkor a dolog nem járható).


Illetve nagy valszinűség szerint létre kell hoznod a win8-nak egy másik particiót, (amire feltelepited).


Nezd meg ezt : [link]


Sok sikert.

üdv.

2017. szept. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!