Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Letöltöttem egy spyware...

Letöltöttem egy spyware programot (Spyware Doctor) és behalt az egész gépem! Mi történt a gépemmel? Mit csináljak most?

Figyelt kérdés
Fenn állt a gyanúm,hogy egy kémprogram van a gépemen.Szóval kerestem egy kémprogram ellenes programot.Letöltöttem a Spyware Doctort és meghalt a gépem.Vagyis elindítom,megjelenik az asztal,de nem tudok semmit sem megnyitni!Lefagy az egész!Még el sem tudom távolítani ezt a szart,amit letöltöttem..Pedig elvileg ez egy vírusírtó..Erre kinyírja a gépem!

2017. aug. 30. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A Spyware Doctor egy már nem támogatott (6 éve - 2011 óta - nem frissített, elavult) szoftver innen volt eredetileg elérhető:

[link]

ha innen (vagy más, 3. fél oldaláról) töltötted le kaphattál kártevőt:

[link]


Kártevőirtáshoz vagy indítsd el "Csökkentett mód hálózattal" módban a gépet:

[link]

és futtass kártevőirtó-alkalmazásokat:

* Malwarebytes Anti Malware: [link]

* ADWCleaner: [link]

* HitmanPro: [link]

* Zamana AntiMalware: [link]


illetve vírusirtókat:

* Kaspersky Security Scan: [link]

* Norton Security Scan: [link]

* Trendmicro HouseCall: [link]

* Panda Cloud Cleaner: [link]

* Dr Web Cure It: [link]

* Eset Online Scanner: [link]


Vagy vírusirtást végezhetsz rendszerinduláskor lefuttatható alkalmazásokkal is:

[link]

2017. aug. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha, röviden, tömören és érthetően fogalmazva "wooden" pc-d van érthető ha így lezabálja a gépedet. Bár ez úgy tűnik több, mint simán annyi, hogy sok a gépnek a program. Akkor szépen lassan, de felállna a rendszer. Amit ajánlhatok és majdnem 100, hogy megoldást fog nyújtani az ez: [link]

Ez egy portable linux (live linux), azaz hordozható. Pendrive-ra kell elkészíteni ahogy azt az útmutató írja is. Legfőbb előnye, hogy a windows vírusok linuxon hatástalanok egyrészt. Másrészt, nem fog aktiválódni, elindulni a windows rendszered ez esetben ami azt jelenti, hogy a kérdéses vírus el sem fog indulni de ha elindul akkor is. Egy rakat védelemmel telepakolt portable linux ellen egy windows-os vírus megnézném mit kezd :D Ha egyszer bebootoltál a pendrive-ról akkor jöhet a tisztogatás. Sőt, fájlkezelőt is tehetsz bele ha szükségét érzed egy clean installnak (formázod a rendszerpartíciót és felrakod újra a rendszert) hogy átmenthesd a fontos adatokat. Javaslom készítsd el és soha ne is piszkáld azt a pendrive-ot. Ha úgy van úgy is kapcsolódik a hálózatra és neten keresztül a rajta levő programokhoz keres frissítéseket magától így nem is kell kézileg elvégezni ezeket a frissítéseket.

2017. aug. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De nem tudok elindítani semmilyen vírusírtót sem,mert meg sem tudok nyitni semmit sem!Még egy képet vagy mappát sem.Rákattintok és lefagy az egész.Már vagy 10x újraindítottam,de semmi.21:50 óta várom,hogy legyen valami,de semmi nincs.A vírusírtómat sem tudom megnyitni.Beszart az egész.Régen,ha bekapcsoltam a gépet,mindig legelőször a vírusírtó ugrott fel,de most az sem jön be.

Hovy tudom csökkentett módban elindítani?

2017. aug. 30. 23:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Még a start menüt sem bírom megnyitni
2017. aug. 30. 23:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem reagál semmire
2017. aug. 30. 23:24
 6/10 anonim ***** válasza:

A csökkentett módhoz való eljutást a #1-es hozzászólásomban már is leírtam:

[link]

illetve itt is szerepel Windows 10-hez:

[link]

Windows7-hez:

[link]

illetve itt:

[link]

és itt:

[link]

mindezeket a kereső segítségével találtam meg:

[link]

2017. aug. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Na de azt az USB mentőpack-ot is el tudod készíteni akár egy ismerősödnél vagy laptopon is utána mehet minden. Az a rendszer menthetetlen (avagy legalább annyi időt elvisz a megmentése mint egy clean install) szóval inkább megérné újraraknod és azt elkészíteni vészhelyzetekre. Amúgy ha meg nem indul csökkentett módban sem akkor tényleg reinstall, ha van türelmed hozzá akkor viszont mentsd meg a másik válaszoló által leírt módszerekkel.
2017. aug. 31. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sikerült csökkentett módban elindítani.Most megy a Spyware Doctor uninstallja.

Nem lehet,hogy azért van ez,mert fent van még az avast is a gépen és így a 2 vírusírtó kiüti egymást?Hallottam,hogy van ilyen

2017. aug. 31. 01:00
 9/10 anonim ***** válasza:
A Spyware Doctor egy kémprogramkereső az Avast meg víruskereső. Elvileg nem kéne bántaniuk egymást. Maximum akkor ha mind a kettőben be van kapcsolva a valós idejű védelem - akkor esetleg összeveszhetnek.
2017. aug. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

És emiatt kiüthetik a gépet teljesen?Mint most?

Letöröltem csökkentett módban a Spyware Doctort és most újra működik a gép.Köszi a segítséget.De nem értem,miért van ez,hogy letöltök egy kémprogram keresőt és kiüti a gépemet?

2017. aug. 31. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!