Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy egyre kihasználtabb gépre...

Egy egyre kihasználtabb gépre melyik a legjobb operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Corsair 4GB 1333MHz RAM

AMD A6-5400K 3,60 GHz (2 mag)

Radeon HD7540D processzori videokártya

500GB Toshiba HDD


Ezt a gépet használom kb 3 éve, Windows 7-et és Windows 10-et váltogattam rajta, de a legutóbbi újratelepítés óta (3-4 hónap) a Windows 10 már egyre nehezebben birkózik meg vele.


Nagyrészt csak netezek, videókat vágok, torrentezek, filmeket nézek rajta, a játékok kimerülnek a Steam fiókomban elérhető játékokkal.

Gondolkodom valami Linuxon, de nem volt még szerencsém Ubuntukkal.. Próbáltam Ubuntut, Kubuntut, Xubuntut, Lubunutut meg mindenfélét, de valamiért a video driver sosem volt okés egyiknél sem.


Ötletek?


2017. szept. 2. 08:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Win7 -et javaslok, Windows Update rendszere teljes kikapcsolása mellet.

(Biztonsági frissítéseket manuálisan telepítve)

2017. szept. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nehezebben bírkózik meg vele a rendszer? Nem nagyon kellene csak úgy lelassulnia, de az igaz hogy keményen frissítik a rendszert (W10) és már egy jó ideje nincs új driver HD7540D-hez. Így akár lehetnek is gondok. 8.1 miért nem próbálod? Fejlettebb memóriakezelése van mint a W7-nek és kevesebbet is kér. Érezhetően jobban érzi magát gyengébb gépeken. Driver is bőven jó hozzá.


Linuxot hagyd, mert újabb verziókhoz már nincs driver support és csak lassabb lesz mint win alatt. Windows-on legalább normálisan működik a GPU gyorsítás.

2017. szept. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
8.1-et próbáld szerintem is. Az én gépem is régebbi, és jobb a 8.1, mint a 10, és 7.
2017. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja'h és felejtsd el a csoda turbó programokat, azok is eltudják úgy állítani a gépet, hogy katasztrofális legyen.
2017. szept. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!