Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Inkscape segítség kellene...

Inkscape segítség kellene SOS, mit csináltam vajon rosszul?

Figyelt kérdés
Készítettem egy pikk ász lapot inkscape-ben úgy, hogy a középső pikk helyére egy képből kivágott rész került. Ki akartam exportálni/menteni png-be, erre első alkalommal csak az ász A betűje és a kis pikk jele maradt a két sarokban, de a középső képből helyén csak fehérség van. Aztán vmit változtattam (már nem emlékszem konkrétan hogy mit), és most meg csak a középső kép maradt, és minden más fekete. Autodidakta kezdő vagyok, fogalmam sincs mit ronthattam el...
2017. szept. 18. 16:04
 1/7 tabaki ***** válasza:
Ennek az alapján nemigen lehet mit mondani. Tedd föl valahova az SVG-fájlodat, hogy meg tudjuk nézni. A középső képet természetesen helyettesítheted másikkal, ha bizalmasabb természetű.
2017. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 DjImipapa ***** válasza:
Hasraütök: a rétegeket nem raktad össze, így vagy az egyik, vagy a másik(attól függ mi van aktívan) kerül készanyagnak mentésre:)
2017. szept. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 tabaki ***** válasza:

#2:

Nekem is voltak tippjeim, de úgy istenigazából nem tudtam őket megfeleltetni a leírtaknak, szerintem ez se nagyon magyaráz meg semmit. A leghasznosabb maga a fájl volna, de az sem ártana, ha Kérdező lépésről lépésre elmesélné, mit művel exportáláskor.

2017. szept. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tabaki ***** válasza:

Na, mindegy, én nem t'om, hogy most mi van. Mindenesetre én is csináltam egy pikk ászt, középen egy bitképpel, tehát a szerkezete elvileg megegyezik a tiéddel. Próbáld meg ezt is exportálni, hogy ez sikerül-e:

[link]

Nálam probléma nélkül ment:

[link]

2017. szept. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsi, hogy csak most, de nem is számítottam rá, hogy ilyen rövid idő alatt ennyien próbálnak majd segíteni. :) Erről a linkről letölthető a fájl:


[link]


Nagyon megköszönök minden segítséget előre is!

2017. szept. 19. 17:11
 6/7 tabaki ***** válasza:

Nálam első próbálkozásra kifogástalanul sikerült (az átlátszó háttér és a Calibri betűkészlet nálam való telepítetlensége nem hiba), bemutató privátban.


Itt egy másik kép, erről pedig lemaradt a bitkép:

[link]


Ha a próbálkozásaim által sugalmazott tanulságnak hinni lehet: Ne a Fájl → Mentés másként... (Shift+Ctrl+S) funkció PNG-mentését használd, hanem a Fájl → Export PNG Image... (Shift+Ctrl+E) pontot. Ha ez nem segít, keresünk tovább.

2017. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megnyitottam ugyanazt az svg fájlt egy másik gépen, és itt simán sikerült tökéletesre az exportálás. Az okát nem teljesen értem, de a lényeg, hogy meglett. :)
2017. szept. 20. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!