Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Élénk színű színes fényképeket...

Élénk színű színes fényképeket scanneltem be fotóscenner-rel, de mindegyik fakó színű lett. Automatikusan hogyan tudom visszaállítani?

Figyelt kérdés

Két kérdésem van. Egyrészt fotó editor programban milyen adjustmentet érdemes csinálnom, hogy visszaállítsam élénkebb színűre.

Másrészt meg lehet-e csinálni, hogy a több 100 fényképre ne kelljen nekem egyesével, hanem automatikusan mindegyikre ugyanazt az adjustálást megcsinálja?



2017. szept. 20. 11:23
 1/9 Dongaben ***** válasza:
51%

"A rossz hír hozóját meg kell ölni..."

Most 2x is meghalok.:XD

1. Már a szkennelésnél rosszul állítottál be valamit, ha fakó lett a kép, vagy a szkenner nem tudja azt a színmélységet kezelni.

2. Lehet élénkíteni, de csak egyesével, és ez valamennyi minőség romlásba is fog kerülni.

2017. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 CspCsj ***** válasza:

Dongaben +1

Ha gyakran szkennelsz, akkor tényleg érdemes kicsit kísérletezni és állítgatni a szkennelési beállításokon.


Utólag például az IrfanView tud csoportos módosítást:

"File" menü > "Batch conversion/Rename" pontja > balra fent "Use advanced options"-t kipipálni > mellette "Advanced" gomb > jobbszélen legyen mondjuk "Contrast"=40 és "Gamma correction"=0.6 > OK > megkeresed, kijelölöd és hozzáadod a képeket ("Add" gomb) > "Output directory"-nál megadod hova mentse a módosított képeket > "Start Batch"-ra kezdi.


Természetesen finomíthatod más értékekkel és egyéb módosításokkal, - nálam általában elég ennyi.


[link]

2017. szept. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
OSX-em van, mintha arra nem lenne ez a progi
2017. szept. 20. 13:24
 4/9 A kérdező kommentje:
HP Scanjet-em van, de a Linux alatt csak a SimpleScan nevű progi ismeri fel, és abban nincs szinte semmi beállítási lehetőség, próbáltam OSX alatt, de az nem is ismeri fel a scannert, hiába telepítettem a HP scan szoftvert is
2017. szept. 20. 13:26
 5/9 Dongaben ***** válasza:
Valószínűleg a szkennernek sem volt... Esetleg valamelyik Linux disztró?
2017. szept. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Dongaben ***** válasza:
Pontosan milyen típus a szkenner?
2017. szept. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 CspCsj ***** válasza:

OS-X kompatibilis:

[link]

2017. szept. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
HP Scanjet G3010
2017. szept. 20. 16:53
 9/9 anonim ***** válasza:
A Linux szoftverkezelőjében nincs benne a "Skanlite"? Abban tudod a DPI-t, színmélységet állítani.
2017. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!