Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudok rajzolni hogyan...

Nem tudok rajzolni hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés

Az inkscape használatát egy könyvből eléggé megtanultam de nem tudok kitalálni semmit fejből.

Hiába tanultam programozást ha nem tudok mellé grafikát csinálni.

Úgy érzem minden hiábavaló volt.


Próbálok gyors skicceket csinálni pályáról mypaintal egérrel de hiába látom fejben nagyjából nem tudom megrajzolni egy gyors skiccet sem róla.

Ezt a gyors skiccet rajzolnám át inkscapeban de már részletekkel.


Adjatok vagy mondjatok valamit amivel változtathatnák ezen.


Olimposzt pályát akartam skiccelni egy 2d bunyós játékhoz.


2017. szept. 20. 12:59
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Meg mondjuk vannak egy épületet tartó oszlopok azok az oszlopok amik hátrébb vannak mondjuk olyan 10 méterrel honnan találjam ki hogy mennyivel fog kelleni kevésbé vastagra rajzolnom min az előbbieket?
2017. szept. 20. 13:06
 2/13 sharkxxx ***** válasza:

Nézegessél 1 point perspective és 2 point perspective rajzolással kapcsolatos youtube videókat.

http://www.youtube.com/watch?v=QZlLbgAD35s&list=PLBiW8y5LSHK..

http://www.youtube.com/watch?v=hA7JSySxfRk&index=5&list=PLBi..

2017. szept. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
próbáld bal kézzel , mivel a bal agy féltek az ami felelős a rajz művészetért.
2017. szept. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 tabaki ***** válasza:
Papíron megy a perspektíva? Amíg nem, addig a programok sem fognak segíteni. Elvi lehetőség a 3d-szerkesztővel való besegítés, de az önmagában is elég nagy falat, és eléggé más világ, mint az Inkscape.
2017. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem mi is az a perspektíva.
2017. szept. 20. 18:47
 6/13 A kérdező kommentje:

Megnéztem a videót de nem tudom alkalmazni ezt a saját elképzeléseimhez amiket lerajzolni szeretnék. :(


Ez az egész rajzolás dolog nagyon nehéz nekem ez nehezebb lesz mint a programozás.

2017. szept. 20. 18:53
 7/13 anonim ***** válasza:
ez nem a te szakmád. Elfelejtették mondani az elején hogy kell kreatívitás és rajz tudás az illyes féle munkához ?
2017. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Igen így van. :( Szívás.
2017. szept. 20. 21:03
 9/13 tabaki ***** válasza:

„Nem igazán értem mi is az a perspektíva.”


A perspektíva nem egyéb, mint amivel neked itt most problémád van: A távolabbi dolgokat kisebbnek látod, a közelebbieket meg nagyobbnak. Ennek a jelenségnek a minél hihetőbb ábrázolására sokféle módszer született. Ezek egyike a „kétpontos” reneszánsz perspektíva, amelyben a derékszögű testek vízszintes és párhuzamos élei a látóhatár két ú.n. enyészpontja vagy iránypontja felé mutatnak, a függőleges élek pedig függőlegesek maradnak. A működésének megértése után természetesen erre a szögletes rendszerre építve mindenféle egyéb térbeli forma ábrázolása is megoldható. Az egypontos perspektíva ennek egy változata, inkább a látvány egy jellegzetes elrendezését jelenti, de a korrekt megrajzolásához megint csak szükség van a két enyészpontra. Annak ellenére, hogy a szabadkézi rajzban is ehhez szokás igazodni, a reneszánsz perspektíva tulajdonképpen egy alaposan kiépített mértani rendszer, amelyben vajmi kevés szükséged -- vagy akár lehetőséged -- van arra, hogy bármit is „kitalálj”, legkevésbé az olyan egyértelműen a rendszerből következő dolgokat, mint holmi oszlopok mérete. A dolog ezen részéhez semmi köze a rajztudásnak, viszont a rendszer megismerése, megértése és alkalmazása ettől függetlenül sok tanulást igényel. De, hangsúlyozom, tanulható -- nem látásmód, fantázia, ötletgazdagság kell hozzá, mértani szerkesztés az egész. Ha már az így készült vázlatod megvan, akkor persze jól jönnek az alkotói képességek is a látvány felöltöztetéséhez.

[link]

2017. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

kérdező.

Sajnálom , sajnos fiatalon ha jó eszed van jó tanuló vagy akkor bele csalnak olyan dolgokba is amihez nem csak a jó matek, infó tudás szükséges és adják alád a lovat hogy az jó lesz neked mert sokat tudsz majd vele keresni. Nem minden számokból áll az életben , a művészet is fontos , de az amit nem lehet tanulni igazából .

2017. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!