Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik kifejezetten zenére,...

Létezik kifejezetten zenére, WAV/PCM forrású hangfájlokra optimalizált, lassú, nem azonnal lejátszható, de cserébe nagyon hatékony veszteség nélküli tömörítés?

Figyelt kérdés

Nem számít az, ha lassú, s nem gond az sem, hogyha nem azonnal lejátszható - tehát előbb ki kell csomagolni, aztán lehet hallgatni.

Cserébe az számít nagyon, hogy minél nagyobb legyen a megtakarított tárterület.


Van ilyen kifejezetten PCM hangformátumra specializált, veszteségmentes tömörítő formátum (alias maga az algoritmus s az implementáció)? Ami nagyobb hatásfokot ér el, mint a hagyományos tömörítők - alias 7zip, nanozip, stb.?


2017. szept. 21. 20:09
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Amúgy ha már a PAQ lett említve Matt Mahoney-től, mineq PAQ6?! Ehhh.... csóró szar =D


PAQ8KX, egy jó kis prekompresszorral meg deduplikálóval előtte (utóbbi már mondjuk nem (ill. a 3 közül a legkevésbé) rémlik, hogy honnét szereztem, s ha megvan még valamelyik archív lemezen egyáltalán, akkor hol)... Naaa, az az istenkirálycsászár :D


...

Csak éppen most ezen a gépen nincs rajta, plusz ahoz Windows kéne.

2017. szept. 21. 22:54
 12/14 anonim ***** válasza:

"Amúgy ha már a PAQ lett említve Matt Mahoney-től, mineq PAQ6?! Ehhh.... csóró szar =D"

Hirtelen ez volt kéznél, csomagból gyorsan telepíthető.

Igaz, ami igaz, nem a legújabb...


"PAQ8KX"

Itt van több változat is:

[link]

innen származik:

[link]

2017. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Itt van több változat is:"


Köszi, de azt spec. pont elő tudnám halászni. Ugyanis mivel én egy olyan jó 2-3 éve még leveleztem is - igaz, csak egy rövid ideig - a készítőkkel, ill. a "baráti körükkel", ezért voltak olyan jófejek s levélben küldtek pluszban egy spec. verziót windows binárissal, forráskóddal s teljes make-tool-al együtt. Szerintem azt a verziót azóta se osztották meg publikusan, mert csak én voltam olyan elvetemült, hogy kikérleltem Tőlük. :D Úgyhogy nekem még annál is frissebb/spécibb verzió van, ami a netről elérhető.


Amire már nem emlékszem, hogy a fájldeduplikálót honnét szedtem... merthogy volt az is. A precompressorra meg úgy nagyjából emlékszem, hogy valahol van a neten egy külön oldala a készítő által. Annak viszont az utóbbi verziói nagy-nagy-sajnálatomra linux-on bugosak voltak, s egyszer kegyetlenül meg is szivatott : ugyanis fogtam a fájlaimat, prekompresszorral végigmentem rajtuk, utána tömörítettem (nem PAQ8KX-el, mert akkor ép még nekem se volt annyi időm rá, helyette köztes megoldásként linux-os LRZIP-et használtam)... majd miután szépen végigcsinálta, örültem, h. milyen jó, az eredeti fájlt természetesen töröltem is.... majd fél évvel később, amikor kellett a fájl, kibontottam, majd precompressor-al szépen visszabontottam volna.... csakhogy a program közölte, hogy az enkódolás hibás volt, én meg felőle beleugorhatok a kútba, részéről ennyi volt.

=(

2017. szept. 22. 16:53
 14/14 A kérdező kommentje:

Ja a fájldeduplikációt ITT természetesen nem úgy kell érteni, mint a sima deduplikálók - pl. dupeGuru és társai.


Ez a FÁJLON BELÜL hajtott végre - term. visszaalakítható - deduplikálást, tehát ez tipikusan egy arra spec. úm. "buta" tömörítő volt, ami megkeresett minden, a kézenfekvő határnál nagyobb megegyező részeket, s a dublikálódó bináris szeletek helyett mutatókat helyezett.

Mást nem csinált, viszont erre volt kiélezve, amit a hagyományos tömörítőknél mind jobban tudott elvégezni (mivel ez volt a specialitása).


Talán annyi rémlik halványan, hogy Delphi-ben írták... de ez csak egy halvány emlék.

2017. szept. 22. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!